Loša slika na LCD Quadro TV

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
BestOne
Posts: 4
Joined: 17-06-2012, 11:17

Loša slika na LCD Quadro TV

Post by BestOne »

Dakle, televizor radi, ali uz neke probleme. Televizor je star oko 2 godine. Kad ga upalim, iz njega se čuje zvuk siktanja i na ekranu se pojavljuju vodoravne crte kao da je signal slab (no to se događa i na DVD-u i na kabelskoj) koje nestanu kad se TV zagrije, kao i siktanje ili cvrčanje. Drugi problem je to što imam crnu mrlju na ekranu koja je uvijek tu, i kad je TV zagrijan i kad nije, i ta mrlja je naizgled crna, no na boji kože ta mrlja postane ljubičasto crna, dok na nogometnoj travi crvenkasto crna.
Znate li do čega je? Imam nekih iskustva s elektronikom, pa bih molio savjete i eventualno sheme...
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by imocanin »

Jesi li sta na njemu provjeravao od elektronike? jer napamet je tesko odmah odgonetnuti...provjeri napajanje, glavnu plocu i panel
Cirkus Kolorado :D
BestOne
Posts: 4
Joined: 17-06-2012, 11:17

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by BestOne »

Naravno da sam provjerio. Napajanje je OK - daje propisan napon, na elektronici su svi kondenzatori OK i sve diode OK, panel je vjerojatno krivac za ovaj problem sa sjenom na ekranu, ali ne za problem s paljenjem.
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by yt1nvs »

To sto cvrcanje prestane kad se tv zagreje meni bas lici na neki los elko,izmenjaj u napajanju elektrolite ili ih premeri malo kvalitetnije esr i kapacitet.Eventualno proveri da nema neki los kontakt.
BestOne
Posts: 4
Joined: 17-06-2012, 11:17

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by BestOne »

Imam već doma takve elektrolite, pa ću probati zamijeniti.
I, da... Što je elko?
vukboban
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 212
Joined: 05-12-2008, 17:49
Location: Pancevo

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by vukboban »

ELektrolitski KOndenzator.
BestOne
Posts: 4
Joined: 17-06-2012, 11:17

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by BestOne »

Promijenjeni, i sad imam problem. Prilikom paljenja televizora izgorio je osigurač i strujni kabel se otopio na utičnici. Ne baš lijep prizor. :ohno:
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Re: Loša slika na LCD Quadro TV

Post by imocanin »

kratki spoj si prilikom lemljenja napravio,lipo sam te bio pita sta si testira :) ima sam slucaj da je panel bio neispravan sa slicnim simptomima
Cirkus Kolorado :D
Post Reply