problem sa tv-om

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
aldin_tuzla
Posts: 17
Joined: 01-09-2011, 22:30

problem sa tv-om

Post by aldin_tuzla »

pozdrav forumasima,jedno pitanje za vas jer ste mi u par navrata pomogli tako da i sada mislim da ce te mi pomoci.TV,,TATUNG,,LCD multimedia displey.mod.v30cmam.dobio sam ga kao ispravnog i radio je bez problema nekih sedam dana a onda jednostavno stao,vizuelno sam pregledao mrezu i osigurac koji je ispravan ostalo nisam jer nisam se bas susretao sa ovom vrstom tv-a.ne radi mu ni stend baj lampica,necu je nikakvo zujanje i sl.ako bi ste mi pomogli bio bih vam zahvalan.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: problem sa tv-om

Post by nano »

sve sto vrijedi za crt tv-e ,vrijedi i za lcd sto se mreze tice
krenes od pocetka...napon na elektrolitu 300 v?naponi u sekundaru mreze kad je otpojis od ostale elekteonike?
ako ih nema,mozda je negdje kratki spoj na sekundru,najcesce diode....ako imas napone kad je otpojena ostala elektronika,mozda je ks negdje poslije mreze....ako nemas napona i bez opterecenja,provjeri elektrolite u primaru mreze....imas li 300v na srednjoj nozici FET-a u mrezi(ne diraj pipalicama gate istoga),sta pokrece taj fet?koji ic?
provjeri i elektrolite u sekundaru mreze.....
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
aldin_tuzla
Posts: 17
Joined: 01-09-2011, 22:30

Re: problem sa tv-om

Post by aldin_tuzla »

ok,druze,odoh pokusati,mislim da mi je ovo dovoljno,javim se sa rezultatima.hvala ti.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: problem sa tv-om

Post by alexa_pg »

aldin_tuzla wrote:...mislim da mi je ovo dovoljno...
Svaka ti cast kad su ti dvije recenice dovoljne da se upustis u popravku LCD aparata.
Alexa
Post Reply