DT-802 Quadro DVB-T (IR Problem)

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
borism25
Posts: 10
Joined: 23-09-2009, 12:44
Location: osijek

DT-802 Quadro DVB-T (IR Problem)

Post by borism25 »

Posjedujem DT-802 Quadro DVB-T. Dakle problem je krenuo od toga kad je u Daljincu ostala jedna AAA i iscurila. Plastika je dobila i "zice". Zice sam izlemio stavio Nove, plastiku ocistio. Plocica je provjerena Temeljno i nema nikakvog ostecenja, Daljinac pod kamerom prikazuje IR signal "bljesak".

No jedna stvar mi neradi IR reciver u samo DVB-T Uređaju. Lemovi i Kondenzatori mi izgledaju dobro. Sam reciver radi, programe mogu prebacivati preko Gumbica. Pod kamerom nevidim nikakv "znak" na IR Reciveru dok stiscem gumbice na Daljincu...

Image

Na plocici se nalazi ovakav IR Reciver.
http://mediagate.pbworks.com/w/page/206 ... ceiver.jpg

V:
Signal + Ground = -5.00
Signal + 5V = 0.00
Ground + 5V = 5.00

Otpor:
Signal + Ground = 6.02
Signal + 5V = 4.18
Ground + 5V = 1 (nista ne prikazuje)

Pa evo ja bi zamolio ljude ukoliko bi mi mogli pomoci u vezi ovog problema. Dali daljinac moze biti ne ispravan iako daje IR signal? Na koji nacin bi se jos dalo ispitati?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.
vbmaster
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 201
Joined: 04-01-2009, 08:28

Re: DT-802 Quadro DVB-T (IR Problem)

Post by vbmaster »

Vecina danasnjih "strucnjaka" od servisa elektronskih uredjaja zna samo da pregleda kontakte i zameni naduvane elektrolite, a to je priznacete jako malo da bi se ozbiljno radio serviserski posao. To sto ti daljinski sija pod kamerom nije znak njegove ispravnosti, svaki daljinski upravljac salje kodovanu digitalnu informaciju i ako ona nije dobra, procesor na strani prijemnika je nece prepoznati...najverovatnije ti je ostecen daljinski upravljac, signal koji salje treba pogledati osciloskopom i videti frekvenciju nosioca, ako ima kristal, probaj ga zameniti, moguce je da je usled dejstva hemikalija iz baterije promenio k-ku i ne radi na pravoj ucestanosti...inace ic dioda ce sijati i ako dobija cist jednosmerni napon, sto nije iskljuceno ako ti je probio izlazni stepen u daljincu...nemoj dzabe otvarati prijemnu stranu...
borism25
Posts: 10
Joined: 23-09-2009, 12:44
Location: osijek

Re: DT-802 Quadro DVB-T (IR Problem)

Post by borism25 »

Zahvaljujem se na odgovoru. Svi danasnji "strucnjaci" su od ne gdje krenuli, kako stari tako i novi ;).
vbmaster
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 201
Joined: 04-01-2009, 08:28

Re: DT-802 Quadro DVB-T (IR Problem)

Post by vbmaster »

ma ok je...na kraju krajeva u pravu si...pozzz 8)
Post Reply