moze li pomoc u vezi tv-a

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
rastamonsta
Posts: 5
Joined: 29-05-2012, 15:37

moze li pomoc u vezi tv-a

Post by rastamonsta »

imam tv gorenje 55cm ekran i pored njega sa lijeve strane gdje je visokonaponski trafo mi je bio jedan zvucnik od kucnog kina radio je normalno sve i nedavno mi je pocela slika da se kao siri na trenutke dok gledam tv,i juce kad sam ga upalio pojavi se slika ali u liniji vertikalnoj debljine nekih 3 cm samo preko sredine ekrana sad otvorio tv i skinui vn trafo i skontam da sam se zajebo jer veze nemam gdje je koje kolo u tv batalio sam elektroniku davno jos kad sam zavrsio srednju skolu,znao sam prije sad veze nemam,kontam da je zvucnik vn trafo zezno,i sad,ima li iko da stavi neki link seme jednog tv-a da su oznacena polja na semi i da pise za sta je koje polje mozda skontam nesta ili da mi kaze sta bi bilo najbolje da radim da pokusam napraviti ovo tv je star mozda nekih 5 god mogu i uslikati da se vidi pa da mi kazete u cemu bi mogla biti stvar..hvala
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by alexa_pg »

Nije magnet od zvucnika uzrocnik niti je VN trafo. Greska je u kond. koji se nalazi u strujnom kolu otklonske.
Napisi tacno koji je tip aparata ili koja je sasija pa ces dobiti precizniji odgovor.
Alexa
rastamonsta
Posts: 5
Joined: 29-05-2012, 15:37

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by rastamonsta »

model TVC 21S06
type AK30
rastamonsta
Posts: 5
Joined: 29-05-2012, 15:37

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by rastamonsta »

na otklonsku dolaze 4 zice i na trecoj kad brojis sa lijeva na desno ima kond sacu ga skinut da vidim sta pise na njemu da pokusam zamjeniti
rastamonsta
Posts: 5
Joined: 29-05-2012, 15:37

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by rastamonsta »

ma drug tda8174 mi nekako sumnjiv ovde ko da je na sredini nabubrio,i puko nekako skino njega i kad prstom predjem preko njega osjetim da se napuho malo,sta ti mislis?
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by alexa_pg »

Moras prvo da sam sa sobom rascistis neke stvari.
Moze da bude neispravno koloTDA8174 samo sto je onda linija horizontalna (vodoravna) a ne vertikalna kako ti kazes. Odluci se kakva je linija.
Alexa
rastamonsta
Posts: 5
Joined: 29-05-2012, 15:37

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by rastamonsta »

linija je po visini ekrana nije po sirini drug,linija od gornje do donje ivice ekrana
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1247
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: moze li pomoc u vezi tv-a

Post by alexa_pg »

Provjeri komponente zaokruzene crvenom bojom
Predpostavljam da semu za 11AK30 imas.
Otklonska.JPG
Otklonska.JPG (14.14 KiB) Viewed 1730 times
Alexa
Post Reply