Daljinsko zaključavanje auta

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
pa2vo
Posts: 4
Joined: 13-04-2012, 11:40

Daljinsko zaključavanje auta

Post by pa2vo »

Na automobilu imam daljinsko zaključavanje koje nije orginal nego je naknadno ugrađivano. Radilo je nekoliko godina bezprijekorno onda je počelo raditi "napreskokce"(malo hoće ,malo neće). Kada centralni sklop na štekeru odspojim od instalacije i napajanja te ga opet spojim valjda se resetira i neko vrijeme radi dobro, a onda opet počinju problemi. Po uputi majstora koji mi je to ugrađivao kupim novi sklop te ga zamjenim jer je navodno stari nešto pobrkao.
Sa novim sklopom to je opet radilo dobro možda i nekih godinu dana kada se opet počinju javljati problemi. Dakle opet kada ga odspojim i ponovno spojim radi nekoliko dana dobro , pa opet malo hoće malo neće. Ima li netko nekakva iskutva ili savjet o čemu se radi?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by pedja089 »

Los konektor, los spoj, mrtav lem, ili je pukao bakar oko lemnog mesta za konektor...
Ja sam imao slican slucaj na autu, nekad nece upali, mozes mu mater, on nece upali, nekad oce, kad ukljucim iskljucim RFID modul i ukljucim on upali iz prve. Rasturio modul, i na par pinova od konektor bakar je pukao. A nije se videlo bez lupe...
Prelemio to, i vise nikakvih problema nije bilo...
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by Kukinjos »

Najčešći uzrok je vlaga, ako je montiran iza instrument ploče zna procurit na keder od prednjeg stakla (šajbe), pa se spusti po kabelima do elektronike. Ako je u motoru, onda vodu dignu gume s kolnika i prska po uređaju. A ako se nalazi u centralnoj konzoli ispod radija, obično procuri radijator grijanja kabine i kapa (najčešće po računalu od airbag-a :ohno: ). Skini uređaj, prekontroliraj ima li bijelih mrlja po ploči i oksidacije po konektorima, očisti i dobro osuši. Usput provjeri i relej (kontakte) ili ga zamijeni i naravno, kao što je Peđa rekao, hladni lemovi! Ako nađeš vlagu, "zakrpi" auto, nije to amfibija :lol:
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
chupachabre
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 04-06-2012, 06:23

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by chupachabre »

kako naći kontrolnu kutiju od daljinskog otključavanja,u autu je nekad bio spojen alarm što znači da je centralno daljinsko zaklj. isključivao alarm kad ulaziš u auto ali nakon vađenja alarma van gdje bi mogla biti kutija od centralnog daljinskog.
nisam našao nikakav indikator za prijem signala sa daljinca.
:?:
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by Kukinjos »

Upravo je izvađena s alarmom. Alarmi u sebi imaju prijemnik i izlaze za cenralnu bravu i za signalizaciju žmigavcima. Nema posebne kutije za centralno zaključavanje.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
chupachabre
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 04-06-2012, 06:23

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by chupachabre »

to sam želio čuti, inače alarm je u kutiji20x20x20 cm i nalazi se ispod haube iza motora na šasiji kod brisača lijevo. ima đek kao od atx napajanja i lijepo zaštićen od vlage sa dosta gume.
ima i senzore ako su prozori otvoreni na stropu do ruba vrata koji se mogu usmjeravati.
moje pitanje je:
kad stisneš daljinac za otključat auto, šta primi signal ako je kutija ispod haube hermetički zatvorena :?:

kukinjos, hvala
User avatar
Kukinjos
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1724
Joined: 28-03-2012, 18:01
Location: Split

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by Kukinjos »

Obično ti ima antenu, jednu crnu žicu koja slobodno visi iz snopa, ili je ugrađena u samu plastičnu kutiju. Hermetika ne brani radio valovima proći kroz plastiku, veći je problem lim automobila (Faradayev kavez), ali kako se to obično nalazi u motornom prostoru, donji dio motora je ionako otvoren ili zaštičen plastičnim dnom, pa time ne utječe na radio valove.
Cezare, star sam i nemoćan, ali poslušaj moj savjet ....
User avatar
chupachabre
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 04-06-2012, 06:23

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by chupachabre »

:idea: da, iz kutije idu dvije žice (naranđasta i crna) pod šaraf,masu, a još jedna visi dužine 20-ak cm iz kutije, moguće je da je to antena.
kad otvorim alarm onda ću doznati sve ovo su nagađanja koja su vjerujem točna. :idea:
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by puknuti »

Poštovanje .
Nabavio preko ebaja modul za daljinsko zaključavanje
ovo
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0894868274
uz njega je došla uputa
ovo
http://s7.postimage.org/jmew6o0eh/DSC03634.jpg
u autu je bilo centralno (opel corsa iz 95 ) , vjerujem da je i to naknadno ugrađivano .
Otac je izgubio daljinski pa je lakše (jeftinije) bilo uzeti novo nego dati izraditit novi daljinski .
Malo su mi nejsne upute .
Gdje i kako spajam žice od 1 - 5 ?
Ostalo sam na stolu skužio koje je što i kako radi .
Nemam auto ispred sebe , jel su te boje neki standar ili kako da to odgonetnem?
Cosa
Napredujem
Napredujem
Posts: 177
Joined: 09-08-2009, 10:55
Location: Hrvatska

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by Cosa »

Pozdrav,

1-3 je relej koji služi za zaključavanje, 4-6 ti je drugi relej koji radi kad stisneš otključavanje. Instrumentom ili probnom lampom za 12V pronađji koji su ti kontakti NC, a koji NO.

Kako se točno spaja na ovaj tip corse ne znam, jer nije na svakom automobilu isti princip pa da te ne zbunjujem. To ćeš morati rastaviti vrata i vidjeti kakav "signal", masa ili +12V aktivira centralno. Ponekad se bravom mjenja i polaritet za otključati-zaključati ( koristi se masa i +12V zajedno) , pa je potrebno isto to napraviti sa relejima

Ako ne želiš rastavljati, onda sačekaj nekoga tko je radio centralno na ovakvoj corsi da ti preciznije odgovori.
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by puknuti »

Netko je ubio sliku :oops:
http://s12.postimage.org/eqgegrwa5/DSC03634.jpg

Aha , ja sam ustvari kontao da su 1-6 izlazi koji spajam na motoe u vratima :oops:
User avatar
puknuti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 670
Joined: 11-06-2007, 21:26
Location: Samobor
Contact:

Re: Daljinsko zaključavanje auta

Post by puknuti »

Evo probavam na stolu
prva grupa 3 žice .
bijela srednji izvod
Kad se zaključava na pola sec žica 1 postaje NO a 3 NC .

Ista stvar s žicama 4-6 samo u modu otključaanja .


Bit će to naporan vikend :oops:
Sine reci hvala :cry: ..jesam mama :azdaja:
Post Reply