DVD player FIRST

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

DVD player FIRST

Post by volter »

Pozdrav,
Problem sa DVD playerom marke FIRST (made in Austrija), problem je to sto kada se ukljuci u struju, LE dioda koja pokazuje ON/OFF blinka i player ne radi, neznam tacno koliko puta blinka niti tacan model sasije (znam da je to nedovoljno podataka za ozbiljnije otklanjanje kvara, jer DVD je u Sarajevu kod prijatelja u stanu gdje zivi za vrijeme studija, pa me onako pitao uzrok kvara vise da moze procijeniti da li se isplati popravljati) ali da li biste mogli reci onako okvirno sta bi mogao biti uzrok kvara. Ako je nedovoljno podataka (onda oprostite na smetnji) pa naredni put kad krene kuci, ponijet ce player u Kladanj, pa cu iscitati tacan model i broj blinkanja LE diode pa ako budem u mogucnosti da probam otkloniti ili da salje na servis. Hvala
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: DVD player FIRST

Post by nano »

najvjerovatnije problem u napajanju....najcesce slabi elektroliti u sekundaru napajanja...ali treba projeriti
bez otvaranja i mjerenja mozemo samo nagadjati...
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
volter
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 250
Joined: 19-08-2009, 16:58
Location: Tuzlanski kanton, JN94IF

Re: DVD player FIRST

Post by volter »

ok hvala, sa ovim podacima i nisam ocekivao konkretniji odgovor, nego samo onako okvirno da znam da li bih ga ja poceo popravljati (posto sam los sa vremenom, "slomise" ispiti) ili neka salje na servis. naredni put kad bude dolazio reci cu mu neka ponese pa bit ce vise podataka, mjerenja i sl.
User avatar
ivan09
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 742
Joined: 26-10-2010, 18:21
Location: FBiH Žepče 72230

Re: DVD player FIRST

Post by ivan09 »

Isti problem sa reciverom. Blinka crvena LED i ne pali se zelena, odnosno ne pali se reciver uopšte. Ali sve se riješilo zamijenom filtera i jednog elektrolita na sekundaru.
Što reći?
Post Reply