VIVAX ZVUCNICI

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Ahmet93
Posts: 7
Joined: 25-05-2011, 16:54

VIVAX ZVUCNICI

Post by Ahmet93 »

Pozdrav!

Imam neke VIVAX-ove zvucnike! Prije odprilike mjesec dana sam ih prikljucio na komp i sve je radilo do jucer! Dođem kuci,upalim komp. kad zvucnici ne rade,samo se cuje neko zujanje.Ova crvena lampica (power) je radila ali nije bilo nikakvog efekta kada pritisnem ovu tipku za paljenje,ponekad cak i zatreperi ali opet crveno!Danas nece nikako da gori ali se i dalje cuje to zujanje! :S Pa me zanima je li neko imao slicno iskustvo,kako popraviti,nisam ih otvarao,nisam htio riskirati da jos nesto zeznem! :D Zvucnici su ovi sa sl.

http://www.dodaj.rs/f/1r/ZB/28R9m6z7/dsc00320.jpg
User avatar
Nedim_
Napredujem
Napredujem
Posts: 175
Joined: 16-05-2007, 12:24
Location: BiH / Mostar
Contact:

Re: VIVAX ZVUCNICI

Post by Nedim_ »

Zujanje upucuje na izlazni stepen pojacala, sto je cest kvar kod tih "vivax" pojacavaca obicno neki itegralac.
Sad ta lampica se ponasa cudno, ako imas iskustva nekog mozes da rastavis i provjeris transformator, izlazne napone koje daje i vidis naravno da se nije koji kondezator napuhao, ili je nesto "vidno izgorilo"... ako nemas iskustva nediraj nista vozi u servis :D
Ahmet93
Posts: 7
Joined: 25-05-2011, 16:54

Re: VIVAX ZVUCNICI

Post by Ahmet93 »

Otvorio!Nista nije "vidno izgorilo" niti sam primijetio neki problem sa kondenzatorima! Tako da cu vidjeti dal ga nosim na servis ili ostavim negdje da skuplja prasinu! :) U svakom slucaju Vama hvala na odgovoru! :
Post Reply