Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Locked
Srdjan88
Posts: 4
Joined: 08-03-2012, 08:47

Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by Srdjan88 »

Jesam novi ali sam bogami trazio po forumu pa ne nadjoh...
Elem tv odjednom izmijesa sve kanale znaci imaju svi kanali samo nisu vise na brojevima gdje su bili a prije nekog vremena na svim kanalima je bio isti program sto se poslje gasenja i paljena televizora popravilo. Jesu li ovo najava kakvog kvara!
Srdjan88
Posts: 4
Joined: 08-03-2012, 08:47

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by Srdjan88 »

Niko da kaze nesto !!! :(
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by pedja089 »

Ja cu ti reci da procitas pravila.
Srdjan88
Posts: 4
Joined: 08-03-2012, 08:47

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by Srdjan88 »

ja i jesam procitao mozda sam nesto i previdio.Mozda mislis na nestrpljivost.Bilo bi lijepo da si uputio na gresku a ne izazivao polemiku.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by stojke369 »

8. Ne budi nestrpljiv
Ne budi nestrpljiv! Postoji velika mogućnost da odmah po postovanju dobiješ odgovor, ali će često proći i više dana prije nego što se pojavi neko ko zna pravi odgovor.


by Srdjan88 » Thu Mar 08, 2012 8:56 am
by Srdjan88 » Thu Mar 08, 2012 12:06 pm



Pa osnovno je da kad postavis temu o nekoj popravci napises sta si iskontrolisao. Sta ja sad napisem imam tv nece da upali sta bi moglo da bude.. i sad krenimo svi da nabrajamo ima li to smisla :?:

Prekontolisi napajanje procesor i eeproma. Za pocetak izmenjaj elektrolite za filtraciju napona +5v i u primaru mreze. Naravno hladni lemovi se podrzazumevaju da prekontrolises. Moguce i da trafo sa vremena na vreme baci varnicu.
User avatar
alexa_pg
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1246
Joined: 11-03-2005, 22:21
Location: Podgorica

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by alexa_pg »

...prije nekog vremena na svim kanalima je bio isti program...
Neispravan tjuner.
Rekao bih da nemas iskustva sa popravkama TV aparata te iz tog razloga predlazem da aparat poneses u neki od servisa gdje ce kolege nakon pregleda da zamijene neispravni dio u dovedu aparat u ispravno stanje.
Alexa
Srdjan88
Posts: 4
Joined: 08-03-2012, 08:47

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by Srdjan88 »

E sad mi nije tek nista jasno...jos cu jednu bubnuti pa ha...jel ovo form ljubitelja elektronike ko sto pise ili iskljucivo serivsera ..ja nisam serviser vec "obicni" gradjanin koji je od istih pokusao da sazna nesto vezi elktronike.....mislio sam da je to svrha oruma...hvala svima na odgovorima idem traziti drugi forum gdje cu ubuduce moci doci do nekih informacija...
Cosa
Napredujem
Napredujem
Posts: 177
Joined: 09-08-2009, 10:55
Location: Hrvatska

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by Cosa »

Ne razumijem tvoju ljutnju, niti vidim što je trebao još napraviti da ti bude jasnije :? . Čovjek ti je rekao što je u pitanju, a ako ne znaš što je tjuner onda je logično da to sam i ne možeš popraviti.

A sad da kažem i koju riječ o davanju savjeta putem foruma.

Većina (svi) će se složiti sa tvojom konstantacijom da je bit foruma pomaganje i razmjena iskustava.
Znači, Alexa ti je dao precizan odgovor temeljen na svojoj dugogodišnjoj praksi, ali iz tvoga posta je ujedno i naslutio da nemaš iskustva u popravcima tv-a. Zato ti je predložio najbolje riješenje, jer svojim neiskustvom možeš napraviti još veći kvar na aparatu (što i nije tako tragično), ali kako je u pitanju i napon opasan po život treba biti oprezan sa popravkom, a i davanjem savjeta da ne postane tragično (za osobu bez iskustva).

Pisao sam u najboljoj namjeri, ne kao serviser jer to i nisam :-).
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: Televizor(samsung) "razbacao kanale"

Post by stojke369 »

Srdjan88 wrote:hvala svima na odgovorima idem traziti drugi forum gdje cu ubuduce moci doci do nekih informacija...
SVE potrebne informacije si dobio. Dobio si kao prvo informacije o PRAVILIMA FORUMA. Kao drugo dobio si informacije o popravci uredjaja od mene i od Alexe.... Srecno u trazenju novog foruma.
Locked