Xwave c440

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
bobang
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 27-10-2008, 18:40
Location: Brus

Xwave c440

Post by bobang »

Imam problem sa pojacanjem zvuka na ovom auto radiju. Potenciometar (ako je uopste potenciometar) koji sluzi za vise funkcija a izmedju ostalog i za pojacavanje zvuka ne radi dobro. Kakda ga okrecem u pravcu kazaljke na satu, trebalo bi da pojacava zvuk, medjutim sada neki put pojaca ali vise puta smanjuje zvuk bez obzira na koju ga stranu okrecem. Interesuje me kako da otklonim ovo i kako radi ovaj nacin pojacanja zvuka jer se ovo dugme okrece beskonacno u oba smera.
Hvala unapred i pozdrav.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Xwave c440

Post by nano »

mozes probati naspricati kontakt sprej s prednje strane oko osovine....ako to ne pomogne
morat ces ga rastaviti i ocistiti...unutra stavljaju neku mast za podmazivanje i ona nakon nekog vremena pocne stvarati probleme....ako bude trebalo rastavljati...s alkoholom ocisti svu tu mast i kontakte i one klizne kontakte malo podigni da ,kad zatvoris,imaju dobar kontakt sa vodljivim trakama na kucistu
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
bobang
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 27-10-2008, 18:40
Location: Brus

Re: Xwave c440

Post by bobang »

Hvala druze. Proradilo kada sam ga isprskao sa prednje i zadnje strane sa vd40 jer se lako razvaljuje.
Pozdrav
User avatar
Rocker
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 29-11-2011, 21:18

Re: Xwave c440

Post by Rocker »

Neće ti radit još dugo, WD-40 i kontakt sprej nije isto :cry:
Post Reply