audio linija problem

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
ognik
Posts: 2
Joined: 25-02-2012, 15:56

audio linija problem

Post by ognik »

Imam jedan problem sa audio linijom quadro mc-500, a problem proizlazi od toga da kada pojačam liniju do kraja zvuk se jako slabo čuje i uz to u pozadini se čuje šum koji nadjača sami zvuk pjesme. Naime, linija mi sada stoji neko krače vrijeme pa sam odlučio se malo time pozabaviti. Taj problem je nastao kada smo je iz jedne ugrijane prostorije prenjeli u prostoriju u kojoj je bila hladnoča i odmah upalili. Prije toga je skroz normalno radila, a tada se jednostavno pojavio taj problem. Znači, napajanje radi, sve piše na displayu bla bla, osim što zvuk zeza baš kako sam naveo. Jednostavno neznam odakle bi počeo, odnosno na što obratiti pažnju, dali je nešto pregorilo prilikom prijenosa sa toplog na hladno ili je problem negdje drugje. Molio bih za pomoć, hvala.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: audio linija problem

Post by nano »

krenes od pojacala....da li ono radi dobro....prvo izmjeri napone...onda vidi da li ti radi pojacalo....kad prstom dodirnes ulaz ,mora da bruji jako....
ako ima klasican potenciometar za glasnocu tu ti je najlakse provjeriti pojacalo....
ako pojacalo radi ....znaci da se sugnal gubi negdje u pretpojacalu....
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
ognik
Posts: 2
Joined: 25-02-2012, 15:56

Re: audio linija problem

Post by ognik »

fala ;). provjerit ću to po redosljedu pa ću vidjeti ishod.
Post Reply