Kvar PC-a

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
sedin
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 28-07-2010, 17:01

Kvar PC-a

Post by sedin »

pozdrav
problem koji imam je: centralna se starta, medjutim izlaz na monitor nemam (monitor ostaje crn) graficku sam mijenjao medjutim problem je osto isti, prebacivo sam se i na izlaz grafike integrisane na maticnu plocu ali rezultat isti, sta je moguci kvar?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kvar PC-a

Post by pedja089 »

Ram, procesor ili maticna. Uglavnom ram najcesce crkava...
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Kvar PC-a

Post by nano »

A da nije monitor?
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kvar PC-a

Post by pedja089 »

Pretpostavljam da bi se onda cuo zvuk kad se digne sistem...
sedin
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 87
Joined: 28-07-2010, 17:01

Re: Kvar PC-a

Post by sedin »

monitor je ok sigurno jer na drugu centralnu radi, probo sam drugi RAM al i dalje isto trenutno nemam drugi procesor da ispitam ispravnost trenutnoga ili eventualno drugu maticnu na koju bi probao ovaj procesor koji imam ,ali kad budem doso do zamjenskih (ploce ili procesora) javit cu se sa rezultatima
lab1722tec
Napredujem
Napredujem
Posts: 123
Joined: 26-12-2010, 12:12
Location: sad_tu_sad_tamo

Re: Kvar PC-a

Post by lab1722tec »

Jesi li probao vaditi bateriju sa matične ( fizički resetirati bios)ploče??
User avatar
mirzza
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 722
Joined: 05-12-2006, 22:33
Location: Tuzla

Re: Kvar PC-a

Post by mirzza »

Ja ti garantujem da je maticna otisla..
Izgleda ko nova radi sve super dioda koja signalizira njen rad svjetli, cak se okrece i ventilator od procesora, a nece nista da prikaze na monitoru.
Probaj svaku svoju komponentu (procesor, ram i to) na drugom racunaru i tako ces najlakse otkrit kvar..
Dzular
Posts: 2
Joined: 06-02-2012, 18:20

Re: Kvar PC-a

Post by Dzular »

Ovako kreni od zamene napajanja najbolje bi bilo da imas neki drugi komp da pozajmis napajanje jer ako se svi uredjaji unutar centralne jedinice "cuju" normalno a izostaje dizanje sistema naprosto se moze desiti da je napajanje izgubilo snagu te da isto nema mogucnost pokrenuti sistem.
User avatar
Rocker
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 52
Joined: 29-11-2011, 21:18

Re: Kvar PC-a

Post by Rocker »

Resetiraj bios, ako i dalje monitor crn, pozdravi se s matičnom :?
Dzular
Posts: 2
Joined: 06-02-2012, 18:20

Re: Kvar PC-a

Post by Dzular »

Ljudi ko vm je ikada reko da je preporucljivo vaditi bateriju s maticne ploce pocetnicke greske zbog kojih navodno "crkava" maticna ploca i jesu nastale trajnim ostecenjem cipa na kome je zapisan bios igranjem sa napajanjem istog voleo bi da nam covek da jos neke detalje o kvaru ovako je samo nagadjanje a to nekada moze da izazove veci kvar nego sto je on bio u pocetku.
amci_king
Posts: 6
Joined: 20-12-2011, 19:25

Re: Kvar PC-a

Post by amci_king »

Ne mora se vaditi baterija da bi se resetovao BIOS, isključi napajanje, i nađi jumper, CLEAR CMOS, i prebaci na druge dvije nožice te ponovo vrati. Iako ja mislim kao što je već rečeno, da je tu matična otišla.
Post Reply