Printer Hp f4580

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
User avatar
NestrE
Napredujem
Napredujem
Posts: 182
Joined: 26-09-2010, 12:46
Location: Sarajevo

Printer Hp f4580

Post by NestrE »

Pozz svima

Imam navedeni printer koji je radio super dok ga nisam otvorio da bi ocistio toner koji je iscurio po valjcima i mjestu gdje se stavlja papir.
Nakon ciscenja i ponovnog ukljucenja printer ne redi kako treba.

Prije je glava isla na jednu pa na drugu stranu i onda je bio spreman za rad sad se desava ova situacija:
http://www.youtube.com/watch?v=6VSBMlo6 ... e=youtu.be
Izvinjavam se radi loseg snimka :S
Bilo koju od 6 tipki kad pritisnem isto se desava , pokazuje da printer nema papira ali i kad ga ubacim ista je situacija da se sve ovo ponavlja , signalna lampica svijetli tj blinka , preko PC-a se ne moze nista raditi cak niti skenirati.
Vrata gdje se pristupa ketridu kada se otvore glava bi trebala da se dovede na sredinu da bi se ketridi izvadili ali ostaje na mjestu u onom uglu , kada se prebaci na drugu stranu (silom) vrati se opet na isto mjesto.
Kolika je mogucnost da ga sam popravim ?

Hvala
cetverooki
Posts: 24
Joined: 10-02-2005, 11:36

Re: Printer Hp f4580

Post by cetverooki »

pozdrav

zvuci kao da ti je remen koji pomjera glavu spao i ne pomjera glavu uopste. pogledaj to a pogledaj da li ti je encoder traka na glavi na svom mjestu kao i enkoder tocak sa lijeve strane na glavnoj osovini.
User avatar
NestrE
Napredujem
Napredujem
Posts: 182
Joined: 26-09-2010, 12:46
Location: Sarajevo

Re: Printer Hp f4580

Post by NestrE »

remen nije spao jer pomjera glavu kada rucno pomaknem na jednu stranu on sam vrati na drugu i tu gdje stoji
enkoder jedan je na mjestu i nisam ga dirao , kad sam skidao glavu skidao sam sve kompletno tako da nista tu nije rastavljano encoder tocak sa strane ima neke brojeve dali ih treba ugajguliti ili vec sta
User avatar
NestrE
Napredujem
Napredujem
Posts: 182
Joined: 26-09-2010, 12:46
Location: Sarajevo

Re: Printer Hp f4580

Post by NestrE »

Kad sam malo bolje pogledao enkoder koji je na valjku tj onaj sa strane nije bio fino namjesten i zato se ono desavalo :S izvadio sam sve ocistio ga alkoholom i njega i senzor i vratio fino na mjesto u 3 provjere i nakon sto sam ga ukljucio printer je poceo raditi kao i prije

Hvala na pomoci
Post Reply