Molim za pomoc oko HIFI muzicke linije

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
kukuruz
Posts: 3
Joined: 05-01-2012, 21:26

Molim za pomoc oko HIFI muzicke linije

Post by kukuruz »

Pozdrav svim forumasima, e posto sam totalni pocetnik ja cu ovako "seljacki" ispricati sta je problem.
imam Philips mini HiFi fw-c399( muzicka linija kupljena 2003 god u Madjarskoj). Pre neki dan sestra je nesto premestala u sobi stvari i sto na kome je bila "linija"koja je povezana sa PC-jom i preko aux-a.Sedem danas i u levom zvucniku a malo manje u desnom zvucniku se cuje neko pucketanje, onako sa jednakim pauzama( iste glasnoce bez obzira na jacinu zvuka-volume) i mislim prvo je problem u zvucnicima malo gledajuci po ovom forumu, odlucim da proverim prvo, posto mi zvucnici imaju na izlazu klasicna dva kraja sa malo zalemljenim krajevima(jedan je crvene a, drugi crne boje) iskljucim prvo levi zvucnik tako sto izvucem te dve zice iz dva terminala( neke zabice) i odjednom prestaje da se cuje pucketanje, probam da prikljucim levi tako sto ubacim prvu crvenu zicu i nista se ne cuje a zatim kad stavim crnu ponovo ono pucketanje. Probao sam da zamenim zvucnike tako sto sam sada levi zvucnik ubacio u mesto gde treba da je desni i nista se ne cuje sve dok ne ubacim desni zvucnik u terminal u koji treba da bude levi. Znaci skontao sam da je problem sa levim terminalom..evo nekih slika:
http://imageshack.us/photo/my-images/830/kuciste.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... ucnik.jpg/
a na nekom ruskom sajtu sam nasao sve elektricne seme od nje evo ga u pdf ako nekom moze da pomogne:
http://www.bak.ru/app/webroot/files/tec ... -C399_.pdf
ako neko moze da pomogne unapred mu zahvaljujem nadam se da nije velika popravka jer para za drugi hifi nemam, a iskreno nemam ni para za davanje svakojakim "majstorima" tj ljudima koji se samo tako predstavljaju a nemaju pojma( znaju da uzmu samo pare) govorim iz licnog iskustva. :roll:
kukuruz
Posts: 3
Joined: 05-01-2012, 21:26

Re: Molim za pomoc oko HIFI muzicke linije

Post by kukuruz »

nije moguce da niko ne moze makar da nasluti sta je u pitanju. :cry: procitao sam negde da je moguce otisao kondenzator...
kukuruz
Posts: 3
Joined: 05-01-2012, 21:26

Re: Molim za pomoc oko HIFI muzicke linije

Post by kukuruz »

danas sasvim slučajno pomaknem modem od interneta i savim ga sasvim uz kućiste muzičke kad ono počne i desni zvučnik da pucketa.. Odmaknem malo, prestade pucketanje, priključim i levi zvučnik kad ono nista se nečuje pucketanje :D :D eto reših moju muku, u pitanju je bilo elektormagnetsko polje modema(wfi je bio uključen) pozdrav8)
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Molim za pomoc oko HIFI muzicke linije

Post by nano »

eto vidis...dobro da te nismo nagovorili da rastavis liniju i pocnes ceprkati po njij ...ko zna sta bi bilo :wink:
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply