TV GRUDING ST 70-822/4

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
cessar
Posts: 2
Joined: 09-12-2011, 13:25

TV GRUDING ST 70-822/4

Post by cessar »

Poštovanje,

Imam problem sa navedenim TV-om. Naime radi se o tome da već odavno imam problem sa slikom koja se sužavala sa strana. Sad nema slike nikako a pri paljenju TV-a čuje se par puta kao da pokuša da upali ekran i osjeti se elektricitet na ekranu al poslije toga ništa. Nije baš da se razumijem u ove stvari al et pokušao bi uz vašu pomoć pokrenuti ovu krntiju :).
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: TV GRUDING ST 70-822/4

Post by nano »

problem je izgleda u horizontali...
koliko se sjecam ti tv - si imali konektor na otklonskoj zavojnici na kojima se pojavljivao hladan
spoj i onda je znao izgoriti BU tranzistor...
ako je konektor na ekranu ,na otklonskoj zavojnici ...otpoji konektor koji ide na plocu i onda onu malu plocicu
oslobodi i podigni i pogledaj u kakvom su stanju lemovi ...pogotovo onaj na desnoj strani ...od hor. zav.
polemi to i provjeri tranz BU
ako to nije slucaj...mozda kakav drugi hladan lem ..na VN trafou...grundig je poznat po tome
provjeri i blok kondenzatore u horizontali....
pa kad zapocnes popravak...onda cemo dalje
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
cessar
Posts: 2
Joined: 09-12-2011, 13:25

Re: TV GRUDING ST 70-822/4

Post by cessar »

Pozz,

Da il postoji mogućnost da je do katodne cijevi kako li se već zove. U njoj se cuje pucketanje par puta i varnice.?
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Re: TV GRUDING ST 70-822/4

Post by stojke369 »

Ako je tako bas kao sto kazes onda je veoma moguce da je ekran zavrsio svoje.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: TV GRUDING ST 70-822/4

Post by nano »

probaj...skini plocicu s ekrana pa vidi starta li....skini i VN kabel....samo pazi odmakni ga od svega,a pogotovo od sebe
i pazi kad skidas VN kabel....u ekranu ostane napon dugo...nije ugodno kad se isprazni preko tebe
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply