Panasonic 2 din DVD ( tranzistor)

Diskusija o popravkama raznih elektronskih aparata. Njihove sheme, dorade i slično.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

Post Reply
Chana
Posts: 7
Joined: 08-08-2011, 02:33

Panasonic 2 din DVD ( tranzistor)

Post by Chana »

Pozdrav forumasima, i javljam se sa jedim problemom. Naime desilo se to da mi je crkao jedan od tranzistora u panasonic radiu. Na njmu se nalazi oznaka ( predpostavljam da je neka njihova jer na netu ne mogu da nadjem nista slicno) a sada ne znam koji zamjenski da stavim umjesto njega. U service manualu nalazi se sifra pod kojom bi trebao naruciti taj dio ali vjerujte da nimalo ne pomaze. Sifra pod kojom bi se trebao naruciti je B1DFFD000013 a oznaka tranzistora je A2752726. ako se neko susretao sa ovim problemom bio bi mi od velike pomoci.

Ovo je taj tranzistor.
Image

Hvala unaprijed.
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Panasonic 2 din DVD ( tranzistor)

Post by nano »

“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Chana
Posts: 7
Joined: 08-08-2011, 02:33

Re: Panasonic 2 din DVD ( tranzistor)

Post by Chana »

Gledao sam to medjutim ne mogu nigdje da ga nadjem a kod nas nije niko u mogucnosti da poruci ovaj dio ( bar u Tuzli) Gledao sam nekoliko uredjaja koje imam kod sebe i nisam moguo naci sa ovom oznakom pa reko da nema kakav zamjenski kako bi mogo radio staviti u funkciju.
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: Panasonic 2 din DVD ( tranzistor)

Post by sashko »

nadji neki rashodovani laptop ,pa potrazi na ploci
nano
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1630
Joined: 18-02-2011, 10:46
Location: Istra

Re: Panasonic 2 din DVD ( tranzistor)

Post by nano »

U krajnjem slucaju mozes staviti dva mosfet tranzistora umjesto tog chipa,malo je pipavo ali se da
Pogledaj na onom datasheetu raspored pinova ,imas ga na prvoj stranici pored crteza chipa i prema tome spoji
Dva N channel mosfeta....
Reci nam jos kako si utvrdio da je to crklo i zasto je crklo i sta napajaju ti tranzistori?
“Imali smo mi i vecih problema, pa ih nismo rijesili.” -Grunf
Post Reply