VHF/UHF vikend radio stanica

FM bube, mini predajnici i prijemnici - forum vezan za radio opremu.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

juremm
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 24-09-2010, 07:54

Re: VHF/UHF vikend radio stanica

Post by juremm »

Po defaultu je 600 kHz na VHF bandu, na UHF bandu je 7,6 MHz. Vidi web site S5 repetitora.

U meniju ima više mogučnosti rada sa stanicom:

1. simplex kanali VHF(V16-V47)/UHF(U272-U287)
2. repetitor kanali VHF(RV47-RV63)/UHF(RU684-RU750)
3. Echolink kanali
4. ručno nastavljnena frekvencija u području za 2m i 70 cm in koracima 25 kHz, 100 kHz i 1 MHz
5. setup parametra (Squelch, Volume)

73 de Jure, S52CQ
e72x
Posts: 24
Joined: 06-08-2010, 11:25
Location: Mostar
Contact:

Re: VHF/UHF vikend radio stanica

Post by e72x »

Jure,

Hvala lijepo na odgovoru to me je zanimalo, odličan projekat, svaka čast! napravim sebim jedan uskoro.

73,

E72X
juremm
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 24-09-2010, 07:54

Re: VHF/UHF vikend radio stanica

Post by juremm »

Pozdrav,

ako neko od vas dolazi na HAMRADIO sajam u Friedrichshafenu, tamo če biti Vikend radio stanica na štantu ZRS (Zveza radioamaterjev Slovenija), hala A1, 247.

73 de Jure, S52CQ
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: VHF/UHF vikend radio stanica

Post by elektor »

Kolega Jure, imam jedno pitanje vezano za DRA818V na koje bi ste vi mogli znati odgovor.
Datasheet za modul je prilično siromašan pa bi mi informacija iz prve ruke dobro došla.
Zanima me da li modul automatski isključuje audio izlaz pri prelaska iz prijema u predaju, ili je to potrebno dodatno rješiti hardwareski kao u vašoj shemi?
Po blokovkoj shemi izgleda da postoji mogućnost isključivanja audio izlaza, no isto se nigdje u datasheetu ne spominje (barem ja nisam primjetio). Na žalost trenutno isto ne mogu testirati iz prve ruke pošto je modul trenutno bez izlaznog pojačala, a nije ugrađen ni izlazni NP filtar bez kojeg ne bih volio prelaziti u predaju.
juremm
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 26
Joined: 24-09-2010, 07:54

Re: VHF/UHF vikend radio stanica

Post by juremm »

Elektor,

nikad nisam probao dali modul automatski izključi audio izlaz. U svim designima koje sam vidio NF signal se na predaji stavi u "mute" stanje, da se VF ne bi pojavio u zvučniku. Ja bih na tvom mjestu probao i bez LP filtra - jasno na lažnoj anteni, da ne praviš smetnje na frekvenciji.

73 de Jure, S52CQ
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: VHF/UHF vikend radio stanica

Post by elektor »

Zahvaljujem na brzom odgovoru,
Probati ću ove dane testirati navedeno. U krajnjem slučaju ću implementirati neku mute opciju. Moguće čak isključivanjem cijelog izlaznog stupnja preko shutdown pina na planiranom pojačalu, samo mi ne odgovara dugo vrijeme uključivanja i isključivanja- skoro 300ms.
Post Reply