električni bicikl

Forum koji ne mora biti vezan za elektroniku ali u kojem vrijede pravila foruma!

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax, LAF

User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

Re: električni bicikl

Post by Generator »

to što je napravljeno neznači i da valja razmisli malo kolika sila treba da se pomakne brisač na autu
a kolika sila treba da se pomakne bicikl i ti na njemu što skupa iznosi 70-100 kg ovisno o tvojoj težini
a ako bi već radio rađe uzmi motor brisača od recimo autobusa ili kamiona to bi koliko toliko moglo
povući po ravnom
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: električni bicikl

Post by joza14 »

ne znam možda bi bilo boje da nabavim motor od ventilatora hladnjaka.on ima velik broj okretaja i ima jakih npr.od lade je snage 150w znači takva dva i imati ću 300w i brzinu od 30km/h.kod većih auta motori su mnogo jači od opel vectre 2.0 je snage oko 300-350w.
User avatar
Generator
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 80
Joined: 26-01-2011, 13:19
Location: Gdje mi se da
Contact:

Re: električni bicikl

Post by Generator »

opet nevalja jer ti motori koji pokreću ventilatore nisu predviđeni za duži rad odnosno desetak minuta dok ohladi i onda se ugasi jer pri dužem radu motor se grije i kao posljedicu imaš topljenje laka na namotajima i pregorjevanje istih .najbolje je ako imaš neki motor od brisača koji ti netreba pa da probaš ako ga uništiš da nije šteta nećeš ništa napraviti stalnim zapitkivanjem po forumu gdje ti je inovativnost dosjetljivost nemoj ti slušati mene i druge probaj igraj se nešto ćeš već skontati, samo naprjed nadam se da ćeš nešto uspjeti napraviti
joza14
Posts: 22
Joined: 06-07-2012, 10:06

Re: električni bicikl

Post by joza14 »

hvala na podrški.već sam vidio na jednom forumu kako je napravio trcikl s motorom od ventilatora hladnjaka od lade.inače kaže da bicikl ima više od 50 kg jer ima dva velika akumulatora.bicikl ne ide brzo tek da lakše okrećeš pedalae.motor ima 150w znači takva dva i imam 300w našao sam i primjer gdje bicikl postiže brzinu od 35 km/h.
Manuel10
Posts: 2
Joined: 18-08-2015, 11:10

Re: električni bicikl

Post by Manuel10 »

Pozdrav svim. Koliko god citam po forumima, nije tesko doci do ove teme, jest da svako ima svoje misljenje i kako kazu koliko para toliko muzike.. ali, ali.. nije vise ni ta nova tehnologija tolko skupa.. kvalitetan e-bike vec od cijene 1000e na dalje :) Rado bih volio cuti misljenaj koji su kupili, isprobali ali i gdje su kupili.
Manuel10
Posts: 2
Joined: 18-08-2015, 11:10

Re: električni bicikl

Post by Manuel10 »

Elektricne bicikle .. pronasao nesto zanimljivo :D
Dinka
Posts: 1
Joined: 02-10-2015, 09:41

Re: električni bicikl

Post by Dinka »

Nakon dugog razmišljanja i ja sam se odlučila za električni bicikl pedalec. Mislim da je to idealno za one poput mene koji bi htjeli ostati u formi bez puno muke :D Jučer sam ga prvi puta isprobala i za sada sam zadovoljna, obišla sam cijeli grad bez puno muke. Sve mi odgovara osim cijene, jer sam ga kupila u e2go.eu http://www.e2go.eu/ ali valjda ću s vremenom i to preboljeti. :D
Post Reply