FOTO SENZOR I SENZOR POKRETA

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
gote
Posts: 8
Joined: 18-09-2009, 13:55

FOTO SENZOR I SENZOR POKRETA

Post by gote »

Pozdrav! Ako bi mi neko mogao pomoci oko ovih senzora i poslati nekakvu semicu bilo bi extra!
Nisam bas neki elektronicar ali neke osnovne pojmove znam malo.
Htio sam sebi napraviti dvije stvari ali ako mi vi pomognete.

Prva je: Vidio sam na netu da ljudi koriste za pse pticare koji markiraju divljac, ogrlice koje pustaju nekakav zvuk, nebitno kakav, kad oni stanu u marku. Pa sam sebi mislio napraviti nesto slicno, zamislio sam to sa senzorom pokreta ako je to moguce. Znaci dok je pas u pokretu nema nikakvog zvuka cim pas stane cuo bi se nekakav zvuk da me upozori i da mogu locirati psa posto je pretezno u nepreglednom terenu. Mislio sam izvaditi iz onih kineskih satova onaj mali pisak od zvona i da mi to sve radi ako je moguce na 1.5 ili 3 ili 9 volti. Kako bi sve mogao upakovati u sto manju kuticu. Ako je ovo moguce neka mi neko odgovori i postavi nekakvu semicu ili ako ima bolje resenje da mi kaze. HVALA U NAPRIJED!! Pozzzz!!!!!!!!

Druga je: Isto tako mi treba sema za foto senzor koji ce kada padne noc upaliti zvucnik od MP3 playera koji radi na 12V, a kada svane on ce ga iskljuciti. Znaci samo prekida izlazini signal zvuka a player i dalje radi. Ako neko ima kakvu semicu neka mi javi. HVALA i POzzzz!!!!!
Post Reply