Svijetlo od Led dioda

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
eellviiss
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-03-2010, 23:56

Svijetlo od Led dioda

Post by eellviiss »

Raja zanima me kako napraviti prednje svijetlo za skuter od obicnih ledica iz upaljaca,ustvari pitanje je da li je to korisnije nego obicno svijetlo?
I ako moze koliko bih trebao stavit dioda da dobijem 20W?
Hvala
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Svijetlo od Led dioda

Post by Smjesko »

Presley, to svjetlo je relativno lako izraditi od svjetlećih dioda, ali ne od tih iz upaljača jer je to smeće koje kinezi tu ugrađuju da ne bi morali bacati u svojoj zemlji u smeće, već izvoze i tako se rješavaju smeća. Trebao bi nabaviti kvalitetnije diode. Ima ih različitih snaga, pa za tih 20W koje bi ti htio bi trebalo izračunati količinu prema odabranom modelu. Veći problem bi ti bio mehanička montaža u kućište prednjeg svjetla. Zbog veće učinkovitosti bilo bi dobro implementirati napajanje PWM-om, jer se u tom slučaju diode manje griju i dulje traju. Cijena ove "igre" nije mala, pa bi to sve trebalo "baciti" na papir prije nego odustaneš od svoje zamisli.
User avatar
eellviiss
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 41
Joined: 13-03-2010, 23:56

Re: Svijetlo od Led dioda

Post by eellviiss »

Ok drug hvala puno ...Nista od ovog znaci ..
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Svijetlo od Led dioda

Post by Smjesko »

Nisam ti ja drug. Kad su me htjeli u komunističku partiju uvijek sam ih odbijao. Nikad mi se nije sviđalo da moram misliti kako netko drugi odredi. :wink:
User avatar
zlatkoMM
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 240
Joined: 19-07-2010, 01:10

Re: Svijetlo od Led dioda

Post by zlatkoMM »

What a attitude- nisam ti ja drug....
a nisi valjda nedrug...zezam...
Post Reply