Kontrola preko Wi-Fi-a

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Jomba_95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 02-07-2010, 14:11
Location: Banja Luka

Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by Jomba_95 »

Imam TP-LINK ruter onaj standarni ethernet ulaz za net i cetri izlaza za kompove al to nije bitno sad...E sad dali ima neka shema sa nekim mikrokontrolerom da mogu kontrolisati nekoliko tranzistora kao prekidace..NAasao sam na netu neku shemu za Arduino ethernet shield al nez bas za njega ili ako neko zna program za njega kako da to odradim...Evo njegove sheme http://www.instructables.com/id/A-credi" onclick="window.open(this.href);return false; ... atable-co/ :D
User avatar
informaticar
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 588
Joined: 09-12-2008, 16:31
Location: Velika Kopanica - Slavonski Brod

Re: Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by informaticar »

Link skracen
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by MORGAN »

@informaticar...bar probaj kliknit na link!!! ne postaj bezveze!
User avatar
Jomba_95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 02-07-2010, 14:11
Location: Banja Luka

Re: Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by Jomba_95 »

E jbg ja taman mislio da je neko odgovorio...Ako me neko nije dobro shvatio zelim da nesto slicno kao na tom linku spojim na ruter i da preko WiFi-a mogu kontrolisati 4 releja ako je to izvedljivo, a mislim da je...
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by arcom »

Pa izvedivo je, a sve ti pise na linku koji si sam dao :D
Treba ti ENC28J10 chip i RJ45 konektor. Primjere imas na web stranici od Mikroelektronike pod "Serial Ethernet" plocicom.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by pedja089 »

To nije bas tako jednostavno kao sto mislis...
Ja tu plocicu od mikro e nisam uspeo pokrenuti nikako. A sve je radjeno sa njihovim primerima. Doduse nisam ni puno zalazio u detalje, ali kad se spoji kako je receno i isprogramira se, ne radi.
Ocigledno ima nekih caka.
A Jomba_95 mislim da si uhvatio malo prevelik zalogaj. Za tako nesto ti treba dobro poznavanje programiranja mikrokontrolera, kakvo takvo poznavanje html-a, odlicno poznavanje http-a, itd da ne nabrajam.
Malo jednostavnije je resenje da napravis web server na racunaru, i da onda kupis sa njega sta ti treba. I prosledjujes na neki port, gde bi bio neki hardver.
Takvih resenja imas po netu, radio sam i ja nesto svoje, i to tako prolazi.
Mada i za web na racunaru ti treba poznavanje http-a, html itd...
Mada nije preterano tesko savladati. Meni je trebalo 2-3 dana da napravim server koji ce prikazati neku stranicu...
Ako poznajes vb6, pogledaj winsock kontrolu. Sa njom slusas na lokalnom ip-u neki port. Pa kroz to mozes primiti podatak iz browser-a i onda mozes raditi sa njim sta ti je volja.
User avatar
Jomba_95
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 25
Joined: 02-07-2010, 14:11
Location: Banja Luka

Re: Kontrola preko Wi-Fi-a

Post by Jomba_95 »

Ok hvala! :)
Post Reply