vu-metar s limitiranim ul. naponom

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by marty.markoh »

Pozdrav!Ima li tko ideju s shemom za neki vu-metar za mjerenje ulazne razine od 25mV do 280mV (s 12-ak ledica ili još bolje prikazom na displaju s brojevima 0-15)? :D
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by marty.markoh »

Našao već s ICL7107.Ako tko ima shemu s nekim analognim (dot-bar) pokazivačem za rečeni ulazni napon bio bih mu zahvalan
Shenda

Re: vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by Shenda »

LM3914/5/6! :roll: :wink:

... ovisno kakav ti prikaz treba, linearan, logaritamski, korak 3 dB...
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by VFDisplay »

ako tražiš s 12 ledica onda možeš to učiniti s UAA180 ali ti on nema dot mode
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by marty.markoh »

Pretpostavio sam za neke ic koje ste naveli ali nisam siguran mogu li oni sami bez izrade posebnih poj.stupnjeva mjeriti onaj ulazni napon koji sam naveo (25mV do 280mV)!?Možda sam bio malo neprecizan s početnim postom (pa i naslovom)topica:dakle u biti treba mi display(ili led za skalu)drajver koji mjeri ulazni dc napon (gore navedeni)i to prikazuje ili na led nizu ili na displayu.Svejedno mi je dali bar ili dot led niz samo da se vrijednost može točno očitati.Znam da bi se to moglo riješiti s mikrokontrolerom ali bih radije nešto jednostavnije. :D
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by marty.markoh »

(zakasnio na edit)Naime htio bi prepraviti onaj lidlov sat.finder da bi imao puno bolje pokazivanje jačine signala za traženi satelit (što bi rekli točno u satelit)a ne kao što je u originalu sa samo 5 ledica-koje su i preblizu jedna drugoj pa je to još teže.S 12-ak ledica ili displejem bi mi ,vjerujem,puno bolje(točnije) i lakše pokazivao te bi mogao finirati podešavanje. :D
P.S.Šteta što iz Kine nemogu direktno naručiti one nove (u kojima je i mogučnost mjerenja DVB-T signala)bez glupe carine i ostalog. :(
VFDisplay
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 515
Joined: 01-08-2009, 20:18

Re: vu-metar s limitiranim ul. naponom

Post by VFDisplay »

sa ledicama ti je puno lakše ali ti s disp. imaš puno preciznije očitanje
ako hoćeš disp. onda kao što si i sam rekao uzmi ICL7107 a ako hočeš led onda uzmi LM3914/5/6 ili UAA180
u njihovim datasheet-ovima imaš kako odrediti full scale napon pa vidi.
Post Reply