led traka i adapter 220 ac na 12 dc

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Locked
mariogt500
Posts: 2
Joined: 09-06-2010, 21:28

led traka i adapter 220 ac na 12 dc

Post by mariogt500 »

evo danas bio u chipoteki i kupio sam dvije led trake svaka ima po 15 ledica i jedna traka radi na 12 v . Imam 3 konktena pitanja adapter koji sam kupio ima čudne priključke kao neke pipce a ima jedan koji izgleda kao onaj sa baterije od 9 v e pitanje je di je sad + i - i dal ja na taj dio adaptera mogu priključiti traku tj. da li ja mogu dvije trake spojiti serijski . A jedna stvar me zanima da li bi te led diode manje svjetlile kad bi dvije trake spojio zajedno serijski ?
User avatar
78L05
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1402
Joined: 28-05-2009, 13:22
Location: Hrvatska

Re: led traka i adapter 220 ac na 12 dc

Post by 78L05 »

Nisi baš najbolje objasnio problem (barem ja ne razumijem ovaj dio):
ima čudne priključke kao neke pipce a ima jedan koji izgleda kao onaj sa baterije od 9 v e pitanje je di je sad + i -
Uslikaj taj svoj adapter i siguran sam da ćeš i lakše i brže dobiti odgovor.

Ako ti svaka traka radi na 12V i spojiš ih serijski tada trebaju raditi na 24V (da bi na svakoj otpalo po 12V), međutim onda kroz obje teče ista struja i ne svijetle punim intenzitetom. Za ovaj tvoj slučaj puno je bolje vezati ove dvije trake PARALELNO na 9V, iako bi najbolje bilo da rade na nazivnom naponu od 12V (ali neznam imaš li takav izlaz na adapteru).

Pozdrav.
Ne vjeruj u čuda - računaj na njih!
mariogt500
Posts: 2
Joined: 09-06-2010, 21:28

Re: led traka i adapter 220 ac na 12 dc

Post by mariogt500 »

Evo uspio sam ma može 12 v spojio sam ih paralelono i radi to je to hvala :)
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: led traka i adapter 220 ac na 12 dc

Post by batka »

Ima veoma cudnih postova ovih dana,ali princip je isti: pitaju ,pa sami sebi odgovaraju :lol: Dok procitas,kazu ti - gotovo,ja sam resio,radi ,sve je OK!! Potrudite se unapred malo vise decki! :wink:
Locked