brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
dragonfire
Posts: 15
Joined: 05-03-2010, 19:43

brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by dragonfire »

pozz raja
evo nemoj da neki misle da je ovo dupla tema posto nije
one šeme sto ste objavljivali su bile realizovane sa PIC mikrokontrorelima a meni treba sa FOTOELEMENTIMA
preciznije tema je sljedeca
Brojac proizvoda na pokretnoj traci pomocu FOTOELEMENATA
Šema i princip rada kako to radi
Hvala
Ko mi stvarno pomogne ide novčana nadoknada
bora_73
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 28-11-2008, 02:18

Re: brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by bora_73 »

foto elemen je samo "nešto" čime će se detektovati komad ili proizvod,..
a šta će dalje da obradi taj signal tj. od čega će se sastojati elektronioka i dalje mislim da je naj lakše sa mikrokontrolerom,..ali to je tvoj izbor
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by Smjesko »

Ili da na fotoelement veže neki gotov brojač. Dakle, mora se odlučiti. Dobro bi bilo imati podatak o veličini proizvoda, gustoći proizvoda na traci i brzini "putovanja" trake. Također bi bilo dobro znati treba li to samo nacrtati i opisati teoretski, te eventualno izraditi neku maketu (za maturalni rad) ili će to služiti u industriji.
bora_73
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 28-11-2008, 02:18

Re: brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by bora_73 »

a isto bi dobro bilo znati i ostale osobine samog komada ili matreijal od kog se sastoji
možda nemora baš, baš FOTOELEMENT
dragonfire
Posts: 15
Joined: 05-03-2010, 19:43

Re: brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by dragonfire »

Smjesko wrote:Ili da na fotoelement veže neki gotov brojač. Dakle, mora se odlučiti. Dobro bi bilo imati podatak o veličini proizvoda, gustoći proizvoda na traci i brzini "putovanja" trake. Također bi bilo dobro znati treba li to samo nacrtati i opisati teoretski, te eventualno izraditi neku maketu (za maturalni rad) ili će to služiti u industriji.
hvala na trudu
da se an fotoelement veze neki brojac
o velicni i gustoci i brzini nije nista govoreno
samo nacrtat i opisat reoretski nista maketa
vekac
Posts: 3
Joined: 08-07-2010, 09:17
Location: Beograd, Srbija

Re: brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by vekac »

Da ne bih otvarao novu temu i meni je potrebna slicna stvar, ali evo ja cu dati konkretan primer za sta mi treba. U ptanju je masina za savijanje, takozvana falc masina, dakle proizvod je papir, mehanika je apsolutno nemoguca, tako da mora da se ubaci fotoelement kao senzor. Treba da napomenem da je brzina kojom papir izlazi iz masine od 10.000 do 20.000 papira na sat. Ja sam tek na pocetku potrage za ovakvim brojacem, ali ako neko ima semu bio bih mu jako zahvalan...
Pozdrav
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

Re: brojac proizvoda FOTOELEMENTIMA

Post by Drago_Zg »

Konkretan odgovor na tvoje pitanje:

http://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... f=9&t=7375" onclick="window.open(this.href);return false;

Možeš ga dobiti i gotovog!
[URL=https://datesnow.life]Real-life Females[/URL]
Post Reply