shema za agregat

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
izidor7
Napredujem
Napredujem
Posts: 126
Joined: 25-02-2010, 00:04
Location: Hrvatska
Contact:

shema za agregat

Post by izidor7 »

DobraveČer,

Trebao bi pomoć,
VeĆ dva dana mozgam i nikak da se zmislim. i ajde, ako tko zna neka poomogne.

Hvala na pomoći!

Imam jedan agregat i pokušavam ga osposobiti
Trofazni Agregat. pali se na kljluč Predviđen za Proizvodnje >6 kW
Ovako, Nekaj se iz agregata zdimilo.. i sada bi ja to htio osposobiti

Trenutna siguacija...
:
Rotor je cenriran i ok ( Bio je otiišao lager, četkice su ok i ima ih još. )
Stator je ok, daje napon,, i otkako smo promjenili / centrirali rotor . napon je stabilan. i rotor više ne pleše.. ni ne haba stator.. Rotor je jedan elektromagnet . i napaja se .. normalno.. nakon kaj proradi generator.

ovak.. sve kaj smo gleddali izgleda ispravno

Kontrolna ploća, :
Ima Digitalnin Sat.. sa Prikazom Radnih sati.. ( to sam popravil) , Napona, Struje, i piše kW. e to je ili za trnutnu snagu.. ili za sveukupnu proizvedenu snagu! , sat me ne brine... ima konektor na sve tri faze.. i ima mjerni trafo za struju..i to je to.. to radi

Na motoru je zaštita za Ulje.. za to ima sustav releja.. pa onda u slučaju da nebude ulja.. ugasi agregat.

Agregat se pali na kljuć, ima akumulatro. m alnaser... i to je to...
Bravu smo očistili!

E, moj Problem:

Sa statora idu 2 žice.. i to 12V AC. DVa su greca na kontrolnoj ploći. i mene sada brine... kada ja upaliim agregat... i otpojim spojke od akumulatora... i stavim teret( žarulju) napon na tom teretu bude <6V, to me brine,!!!!
Kada je spojen akumulator.. i agregat radi. agregat "puni" aakumulator sa 4A samo neznam koji napon...
Probao sam kada se motor vrtio. spojiti samo grec i trošilo na taj namotaj i opet nizak napon.. WTF???


greca su 2, i sa toga namotaja na statoru na kojem ima 12V kada nema tereta na njemu. i de na dva greca.. na jedan punovalno se ispravlja za zaštitu od ulja. a na drugi grec ide poluvalno za puniti akumulator???

Opcija mi je da izostavim taj dio za akumulator i da punim akumulator drugim putem. bilo to ispravljačom eksterno, ili interno da ga ugradim u agregat.. ali ono.. to je malo.. jaj pomagaj..

Generator je trofazni, i Ime mi niš ne znaći, jer ga nemogu nać na netu...

ovako... rotor je stalan elektromagnet. 2 kontakta...
onda je tu pobuda i još ispravljač za rotor... onda 4 kontakta za glavne namotaje sa statora 3 faze + 0.. i 2 žice za 12V AC namot za punjenje...
U čemu je problem????

TREBA MI SHEMA KAK JE SPOJEN AGREGAT KAKVOG SAM OPISAL.
AKO IMA KO ISKUSAN, HVALA NA POOMOĆI
( zato sam to bacil pod sheme!)
izidor7
Napredujem
Napredujem
Posts: 126
Joined: 25-02-2010, 00:04
Location: Hrvatska
Contact:

Re: shema za agregat

Post by izidor7 »

Ok, može lock. teme.. ili obrisati.. svejedno..
Uz toliku pomoć snašao sam se sam!!!!


Ugl. nakom malo mozganja i malo pomnijeg razmatrana otkrio sam kvar!
Kvarovi su bili opčenito na punjenju, na mjernom satu i . fizički kvar.. kaj se ležaj pojel
Fizički kvar smo riješili
Sat također. uz manje banalne prilagodbe mali radi ko veliki...
Punjenje.. pa kablovinje je bilo krivo spojeno..

Moja pretpostavka.. da se neko s tim agregatom igral.. išel mijenjati ploču.. pa nije prikladno zamjenio.. ali otom potom

Pitanje, i molim odgovor.
Za akumulator. koji se uvijek puni kada agregat radi, kaj mu je zdravije.. da se non stop puni, e, sad
jel je bolje da bude punovalni ispravljeni napon na nj. ili da bude poluvalni????

Hvala!
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: shema za agregat

Post by yt1nvs »

Po tvom opisu taj agregat bi trebalo da vec ima kontrolu punjenja akumulatora.Obicno ti koji pale na kljuc i imaju mernu elektroniku V, A,Hz, radne sate,stanje ulja itd. vode racuna i o punjenju akumulatora.Ovo kazem jer sam radio kontrole automatskog pustanja u rad agregata pri nestanku mreznog napajanja.Ipak moguce je da je taj izuzetak.
izidor7
Napredujem
Napredujem
Posts: 126
Joined: 25-02-2010, 00:04
Location: Hrvatska
Contact:

Re: shema za agregat

Post by izidor7 »

Imam negdi uslikanu tablicu,
http://www.postimage.org/image.php?v=aVkrOw9" onclick="window.open(this.href);return false;

Uglavnom, Generator nema klasičnu pobudu..

Akumulator je tu da upali dizel motor i to je sve . kada se agregat zavrti... dizel neće tako lako stat... sve dok ima goriva i niije preopterećen..
Generator ima na rotoru (elektromagnet) mali permanentni magnet... pa to mu pruža pobudu za stvaranje.. stabilnog magneta na rotoru.. a dalje jedini izlazi iz agrgata su . 3 faze, + null vod za sve, i onda još dvije žice za napajanje zaštita / punjenje.

Na ploći ima brava, onda osiguraš za 3 faze.. sat: V,A,kW,h digitalni.. dva reda 7 segmentih ... jedan za radne sate drugi za jednu od opcija koja se bira pritiskom na gumb. sat se napaja samo na 3 faze. to je sve kaj ulazi u njega. i ima mjerni trafo kroz koji se uturi jedna od glavnih žica
ONda je tu brava .. okreneš kljuć , i pališ... i OIL Alert... to je zaštita da kad padne tlak motoru da ga isključi.
na samom motoru ima alnaser, senzor za tlak ulja, i ventil za gorivo.. koji kad nestane struje, (makne kontakt na bravi) zatvori gorivo i ugasi tako motor! i to je sve. Dva su GReca.. jedan napaja oil alert , a drugi puni akumulatora.

Kakvu bi zaštitu od prepunjavanja mogao ugraditi?

Agregat je sada osposobljen no akumulator ( kupljen novi ) bude stalno na punjenju za vrijeme rada .. e sad, ovisno o tome kolko će raditi agregat.. akumulator će vrlo brzo krepati?
izidor7
Napredujem
Napredujem
Posts: 126
Joined: 25-02-2010, 00:04
Location: Hrvatska
Contact:

Re: shema za agregat

Post by izidor7 »

http://www.sunupco.com/products-1.asp?id=429" onclick="window.open(this.href);return false;

taki, samo je plavi i panel.. s prikljucima izgleda mrvicu drugać ali to je to!

Pričal sem sve ove gluposti.. jer sam ih moral sam skužiti.. nije mi nikoga bilo da mi pomogne a možda nekome zatreba.. ne vjerujem, ali kaj sad!
yt1nvs
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 286
Joined: 30-03-2009, 16:54

Re: shema za agregat

Post by yt1nvs »

Evo recimo ovu kontrolu punjenja akumulatora samo je prilagodi za tu namenu.

http://www.elektronika.ba/432/kontrola- ... umulatora/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kapljica
Posts: 1
Joined: 14-04-2016, 13:30

Re: shema za agregat

Post by Kapljica »

Prijatelj mi je dao preporuku i tvrdi da su agregati za struju kod njih na zavidnoj razini pa molim nekoga ako ima iskustva da mi kaže, hvala :)
Post Reply