kroz isti kabl dva signala kako ?

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by sashko »

Kako da resim ovu situaciju (sa nekim blokovima ili elektronikom) ili da li imate neko resenje...
naime hteo bih da kroz isti kabl koji mi je trenutno povezan satelitska antena dvb kartica sky star u pc da naknadno na taj kabl spojim kablovsku televiziju (crvena linija ) koji ce mi ici do televizora (znaci da iskoristim isti kabl za dva signala...) ne znam dal moze da radi istovremeno zajedno ,ali ako nemoze onda bi koristio povremeno il tv kablovsku ili sat
hhvala i pooz
Attachments
slika
slika
SHEMA ZA KABL2.jpg (13.45 KiB) Viewed 1928 times
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by MORGAN »

nema šanse...nemože se to tako spojit....sat antena ima napajanje...koje će ometati kablovsku.....
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by Cipi-Cips »

ubacis sklopku koju ti pribacuje s jednog na drugog :) heheh neznam da li ce radit
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by sashko »

i kad se zaboravis ...djenka spalio :):):):):)Neko mi rece da se moze resiti nekim filterima...al ja bas nema pojma oko toga..
User avatar
japek
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 05-11-2008, 10:52
Location: Slovenija/Radenci, JN86AP
Contact:

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by japek »

Može se to spojiti zajedno, treba ti gore i dole utičnica sa filterima. Ima toga i u prodaji. Kod sat dijela prelazi i napon za napajanje i kontrolo sat convertera. Nešto takvo: http://elsat.si/spletna-trgovina/produc ... stseller=Y Utičnica je naravno pasivna i radi u oba smijera. Postojale su i kretnice, koja bi bila kod antene primernija sa niskim i visokim sitom i granicom na oko 900MHz, ovako na spletu na brzino toga sada nisam našao.

Pozdtav, Janko
User avatar
japek
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 05-11-2008, 10:52
Location: Slovenija/Radenci, JN86AP
Contact:

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by japek »

sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by sashko »

janko hvala ti ,izgleda da bi ovo resilo problem,mada sam ja iz novog sada,pa se moram raspitati gde to ima da se kupi i jos jednom proveriti dal je to to, da nesprzim komp ili tv :ohno:
:D

btw. sam sada kad pogledam ovu moju sliku gde bih ja to trebo spojiti,ajde jasno mi je ovde dole gde se racva za tev i komp....a kako spojiti tu gde se spaja kablovska na moj kabl...tu bi isti trebalo jos jedna takva stvarcica da ne bi 18 v prolazilo u kablovsku mrezu :)
User avatar
japek
Napredujem
Napredujem
Posts: 188
Joined: 05-11-2008, 10:52
Location: Slovenija/Radenci, JN86AP
Contact:

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by japek »

Trebaju ti dva komada, gore i dole po jedan. Najbolje gore samo sito, nisoko i visoko, to što sam napisao kao drugo, a dole utičnica sa tri priklopa, gdije ti lepo ovoji signale za TV, radio i SAT. Može samo sito gore i dole, kao i utičnica gore i dole, jedino u tom primeru ti radio signal neče prolaziti do dole, ako kablovsko priklučiš samo na TV priklop utičnice.

Verujem da ima i u Novom Sadu majstore koji se malo više bave kablovskom TV i prodajom dijelova za to, sigurno ti mogu prodati i nešto u tom smislu. U najslabijem slučaju mogu ti i ja poslati, malo je problem jedino carina....
Nebi baš htio, da ja pitam ljude kod vas, kako je sa prodajom tih dijelova kod vas, ma da nekoliko radioamatera i poznajem, pa bi možda znali pomoči :oops: .

Pozdrav, Janko
sashko
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 370
Joined: 29-03-2010, 13:56
Location: GRAD EXITA

Re: kroz isti kabl dva signala kako ?

Post by sashko »

hvala druze puno na savetima :)
Post Reply