Sema VGA to video out za TV

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Sema VGA to video out za TV

Post by batka »

Posto sam malo daleko od kuce :lol: i od svog lap-topa imali ko daposalje semu VGA izlaz ubaciti na video in.TV aparata.Dajte jednostavnije resenje,jer momentalno nemam nista posebno kod sebe od sitne elektronike
Hvala!
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by elektor »

imaš na ebayu..jednostavnije kupit nego ići kemijati..jer u najgorem slučaju može pregoriti grafička
ali drago mi je da si otvorio ovakvu temu..jer sam nabavio VGA u S-video i RCA..ali imam velikih problema sa spajanjem..
pročitao sam da moja grafička podržava tv out preko VGA..a na nekim forumima pročitao da to ovisi i od laptopa ne samo grafičke
i sad sam već pomalo lud..jer u driverima nikako namjestit..
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by batka »

Imam semu VGA to scart za koju znam da radi :? Ali sada mi treba (da ne komplikujem!) sema da spojim PC koji ima samo VGA izlaz na video cinc TV aparata.Nasao sam semu od Tonya E.na njegovom sajtu,ali to je sa Ic,tr.Nemam nista od sitene elektronike kod sebe,a na terenu sam ,mogu samo delovati improvizaciski :cry:
Evo seme koju imam ,mozda nekom treba :wink: Ali pogledajte da neko ima semu postaviti VGA na in video TV aparata sa cincom!
Attachments
scart vga.rar
(7.53 KiB) Downloaded 479 times
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by batka »

Lako bih uradio prenos ukoliko graficka kartica ima S video izlaz.Evo seme kako spojiti cinc(u athacu).Ali ovajPC ima AGP neku staru grafiku koja ima samo VGA izlaz i nista vise.Problem mi je sada osmisliti kako da izvadim muski cinc sa VGA kabla i da ga ubacim da radi na video in TV prijemnika.Ima li ko semu ili ideju?
Attachments
S VHS.rar
(7.9 KiB) Downloaded 314 times
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by batka »

Za odgovor Elektoru:evo ovako -ako tvoj lap-top ima graficku sa VGA i s video prikljuckom,onda mozes prikljuciti sigurno! Udari desni klik na desctopu i idi na propertis .pa setings,pa pogledaj dal su driveri za grafiku instalirani.Trebas imati dva ekrancica 1 i 2 (jedan veci jedan manji ).Idi desno na advanset i pokusaj namestiti output.Imas vise mogucnosti: da radi monitor i TV ,samo TV ili samo monitor.Izaberi da radi monitor i TV,da bi mogao na monitoru pratiti maus i ono sta radis.Ako si ok mozes raditi samo na TV ekranu,ali je malo zamorno i trebas naci pravi odnos rezolucije da ne bi video samo parce desctopa na TV :lol:
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by elektor »

ma znam otprilike kako treba..ali meni u postavkama ima da je primarni ekran ekrat od laptopa..a za sekundarni mogu izabrati samo ekran
nema TV-a :roll:
batka
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 535
Joined: 28-02-2010, 14:46

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by batka »

Koju graficku ima lap-top? Dali je instalirana komplet sa driverima i originalnim CD-om ili onako? Ako pise plug and play - onda nemas drivere!
User avatar
elektor
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1588
Joined: 14-10-2008, 20:40
Location: Hrvatska, Rijeka

Re: Sema VGA to video out za TV

Post by elektor »

riječ je o mobile intel 965 express chipset family grafičkoj
mislim da su driveri kompletni
Post Reply