Skajlo me lik...

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

Valjda se zovu "Lovačko društo Gavran" ili neka ptica, ne znam sad koja jebena ptičurina, bitno je da leti. I sad pita mene lik, onak drzeci dugu dvanajsticu na ramenu: "Kako bi ti znao u koje vrijeme noći ce divlja svinja preći puteljak između Lozarove i Dobrišine šume" (Šume su valjda totalno izvan civilizacije).

I ja kao iz topa čisto inžinjerski okrenem srati:

Pa sad, divlja svinja, gledam si ja prema koljenima odprilike koliko je veliko to stvorenje koje moram uhoditi. Odredio ja i kilažu, visinu te veličinu roštilja i krece drama:

Znaci uzeti cu recimo IR koje postavim na visinu 30 cm od zemlje (necu loviti miseve), i imati cu jedanu elektoniku odašiljaca IR-a i prijemnik sa procesorom. E sad to povlaci daljna pitanja: Kako to prikazati onom liku koji drzi pusku preko ramena. Pa ok jednostavno, spojiti cu procesor na LCD, procesorski modul isporogramirati da mi pokazuje realno vrijeme, napraviti citav menu za prikaz i podesavanje vremena i isprogramirati to da prema okidaču IR-a prikažem točno vrijeme kad je jebena svinja prošla između 2 šume.

I eto sve ja to liku objasnim za jedno 20 minuta razmišljanja i lik me matira za 5 sekundi sa necim savrsenim za ovu problematiku. Pa evo vec sam znao postaviti ovako pitanje na koje me direktno ne zanima odgovor, ali me fascinira razmišljanje lovca. Pitanje je: "Kako znati kada će divlja svinja proći između Lozarove i Dobrišine šume?" Sve ideje su dobro dosle...
InTheStillOfTheNight
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Skajlo me lik...

Post by WhiteHead »

Rješenje: Milan Tarot
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
scroller
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 77
Joined: 26-09-2009, 19:47

Re: Skajlo me lik...

Post by scroller »

Postaviš na krmaču kakav odašiljač i pratiš je preko GPS-a :lol:
a prog ide ovako
postavis varijablu na 0 (nula)
i kad se gica približi na 40 m puteljku povećaš neku varijablu za 1
ako se priblizi na 35 povecaš još za 1
na 25 još za 1
ukoliko se krme udaljava smanjivaš varijablu za 1 svakih 5 metara
ali svaki put provjeravas da li je varijabla veća ili jednaka 3, ukoliko jeste onda izračunaš kolikom se brzinom krme kreće i koliko još ima do cilja, tako izračunaš vrijeme koje je potrebno da krme dođe do cilja.

Eto kada će preći puteljak :)
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

To mi je isto palo na pamet, ali ima li nesto jednostavnije?

Nisam mogao uhvaitit svinju da joj zakacim GPS... :D
InTheStillOfTheNight
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

WhiteHead wrote:Rješenje: Milan Tarot

Hehehe white opet na zlo kreces :D kao i sa muhamedom i vjetrenjacama :D

Ideja je jako dobra... Bitne su ideje a ne snaga elektronike ili programiranja...

Osobno mislim da nitko ne mora biti pametan, i nitko nista znati ne mora... Bitno je samo imati dobru ideju i zaobici sve postavljene probleme na jednostavan nacin... Da barem postoji neka skola kako imati ideju, nazalost tu je opet samo praksa i iskustvo i to se cijeni a ne onaj ludi znanstevnik u naocalama koja zna derivirati konstantu...
Last edited by InTheStillOfTheNight on 16-03-2010, 23:27, edited 1 time in total.
InTheStillOfTheNight
User avatar
scroller
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 77
Joined: 26-09-2009, 19:47

Re: Skajlo me lik...

Post by scroller »

Pa odeš u šumu i pratiš krmaču 7 do 10 dana..
Nakon izvjesnog vremena vidjet ćeš kakve su joj navike i moći ćeš odrediti od prilike kad će preći puteljak.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

a fakat svi pisete onak cisto zajebanciju na pitanje vezano samo za zajebanciju... ja bih vise zelio da se netko potrudi kao ja rjesiti problem, pa da vidimo na kraju koliko stvar moze biti jednostavna.....
InTheStillOfTheNight
IUR
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 61
Joined: 26-02-2010, 19:54

Re: Skajlo me lik...

Post by IUR »

--
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

IUR wrote:--
IUR ovdje hvatamo svinje... ne znam sta je pod upitnikom.... Zaprav ja hvatam svinje, pa pitam za ideju...
InTheStillOfTheNight
IUR
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 61
Joined: 26-02-2010, 19:54

Re: Skajlo me lik...

Post by IUR »

ma nisam sve čital, pa sam imal dojam da imaš problema sa svinjom koja ti smeta, pa sam ti predložil da napraviš ono za visoke frekvencije kaj ima za pse
User avatar
arcom
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 447
Joined: 05-03-2010, 20:47
Location: Rijeka
Contact:

Re: Skajlo me lik...

Post by arcom »

Za svinje kazu da su vrlo inteligentne zivotinje tako da bi joj ja stavio zvonce na put pa neka se javi kada bude u prolazu :lol:

Ako je potrebno znat samo vrijeme kada svinjce prode onda bi uzeo jedan PIC i IR barijeru, isprogramirao PIC da radi kao RTC i kada se barijera aktivira zapise vrijeme u EEPROM.

Ako svinjce treba usput i poginut, onda nema druge nego Claymore mina ili neka nagazna.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

Ma ok necu vise srati... nema smisla.. Inace taj indijanac od lovca mi je rekao ovo:

Pa ja bi to rijesio na jednostavniji nacin:

Kupim onaj obicni sat sa kazaljkom. Zavezem spagu za jednu stranu drveta, drugu stranu spage zavezem za bateriju sata, a sat zavezem za drugu stranu drveta koje je na suprotnoj strani svinjskog puta. Svinja projde, povuce spagu koja izvuce bateriju iz sata i sat stane u tocom vremenu kad je prosla jebena svinja....

Bitna je smo ideja... A ova je po meni savrršena...

Savrsena je jer se ja jebem sa IR senzorima procesorima, LCD-om i sam sebe zakopam na projektom za koji trebam barem 2 tjedna posla, a to se moze napraviti da nista ne radis... Mrzim naucnike koji sve znaju osim rjesiti problem na jednostavan i savrsen nacin.... i zato sam i postavio pitanje koje govori kako ne treba komplicirati stvari nego samo razmisljati...
InTheStillOfTheNight
bora_73
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 92
Joined: 28-11-2008, 02:18

Re: Skajlo me lik...

Post by bora_73 »

te divlje svinje su izuzetno pametne,..nikad neidu u isto vreme, u tome i jeste problem
User avatar
trax
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3508
Joined: 08-01-2005, 18:04
Location: 75k, BA
Contact:

Re: Skajlo me lik...

Post by trax »

Daj joj toki-voki ili mobitel, pa se dogovorite kad i gdje da se nadjete.
Inace, sta ce mu svinja, nek je pusti da pici po sumi na miru. Nije fazon upucat zivotinju, prava stvar bi bila da je uhvati golim rukama... ako moze :!:
Shenda

Re: Skajlo me lik...

Post by Shenda »

Baš bi volio vidjeti te muškarčine kako idu u lov kad bi zeke i gice mogle uzvratiti vatru :!: :wink:
User avatar
Feko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4394
Joined: 23-07-2008, 06:18
Location: Hrvatska, Slavonija, Selo moje malo...

Re: Skajlo me lik...

Post by Feko »

http://www.paintball-shop.hr/shop/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ovo njima treba! pa nek budu svinje šarene ko uskršnje jaje :lol:
User avatar
WhiteHead
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1625
Joined: 28-06-2007, 18:36
Location: 75,35k; B&H

Re: Skajlo me lik...

Post by WhiteHead »

InTheStillOfTheNight wrote: ali me fascinira razmišljanje lovca. Pitanje je: "Kako znati kada će divlja svinja proći između Lozarove i Dobrišine šume?".
E.... noćna ptico, nisi bio dovoljno jasan s pitanjem.
Ovo tvoje nije isto kao "Kako znati kada je svinja prošla između Lozarove i Dobrišine šume"
Zato sam ti ponudio Tarota :lol:
pozdrav
Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Skajlo me lik...

Post by Smjesko »

Shenda wrote:Baš bi volio vidjeti te muškarčine kako idu u lov kad bi zeke i gice mogle uzvratiti vatru :!: :wink:
Ma ne treba gici nikakva vatra za uzvraćanje. Mog školskog kolegu lovca je jedna gica razoružala a on je u hipu morao vratiti povijest ljudskog roda unatrag - morao se (natrag) popeti na drvo. :lol:

Drugi kolega (isto lovac) mi je pričao priču kako je iz njegovog lovačkog društva jedan lovac doslovno ostao bez jaja, iskrvario i pokopali ga. Nije iz prve ubio krmka već ga je ranio, a nije bilo drveta u blizini, pa ga je to koštalo prvo jaja a onda i glave. Zato lovci i lovčići - pamet u glavu, jer divlji krmak je inteligentan i opak a ima i jaaako razvijen sluh -tako da nikakve jednostavne kljikete-kljekete urice ne dolaze u obzir kao rješenje. Treba također uzeti u obzir da ista gica ima i jaaako razvijen njuh, pa sve te igračke treba dobro zakamuflirati nekim prirodnim smradom.
User avatar
InTheStillOfTheNight
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 938
Joined: 01-06-2006, 17:54
Location: Zagreb

Re: Skajlo me lik...

Post by InTheStillOfTheNight »

Smjesko wrote: tako da nikakve jednostavne kljikete-kljekete urice ne dolaze u obzir kao rješenje. Treba također uzeti u obzir da ista gica ima i jaaako razvijen njuh, pa sve te igračke treba dobro zakamuflirati nekim prirodnim smradom.
Ma super im sistem radi sa obicnim satom onim kockastim... nije stvar da oni idu taj dan loviti te jadne zivtinje nego prate lokaciju tjedan ili dva, i onda znaju koje je najbolje vrijeme za lov... A i ovi nači lovci nisu baš sasvim normalni, jednom liku sam nedavno popravljao neku rusku noćnu optiku, i kao to mu je za noćni lov... Mos mislit koji likovi hodaju po mrklim šumama sa ruskom noćnom optikom na pušci... I sad ga samo krivo pogledas, i gotovo... :)
InTheStillOfTheNight
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Skajlo me lik...

Post by Smjesko »

S tom noćnom optikom se ne radi tako kako ti predpostavljaš. U tom slučaju (lovu s noćnom optikom) se lovac popne na drvo pred večer i onda poput sove čuči gore skoro ne dišući i samo promatra okolicu. Kad se krmak pojavi na puškomet, onda se pali reflektor i kreće paljba. :ohno:
Post Reply