Alarm i mobilni telefon

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
bobang
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 30
Joined: 27-10-2008, 18:40
Location: Brus

Alarm i mobilni telefon

Post by bobang »

Imam auto alarm koji ima zvucni signal preko zasebne sirene . Kako da povezem taj alarm sa mobilnim telefonom da me pozove kada se alarm ukljuci. Treba mi ideja za najprostiji nacin da jednostavno stavim tel na biranje i da alarm ukljuci neki relej ali samo 3 do 4 sekunde a posle da ga iskljuci (alarm radi tako sto 5 puta zasvira pa stane a ako se opet aktivira on se uljuci jedno pola min i stane). Valjda sam dobro objasnio.
User avatar
zastita
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 21-10-2009, 19:54
Location: Sarajevo BiH

Re: Alarm i mobilni telefon

Post by zastita »

jednostavno nadzi izlaz iz alarma neki za aktivaciju sirene ili sl. stavi rele koji ce moci napravit kretki spoj u momentu aktivacije,uzmi mob 3310 nokiju prelemi dvije zice na tipku "1" namjesti broj koga ce da zove kada pritisnes tipku i to je to!nikakva nauka sjedi malo nacrtaj skontaces!pozzz
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Alarm i mobilni telefon

Post by Smjesko »

Što je to "kretki spoj" ili kratki spoj(?) i kakve sve vrste spojeva postoje koje relej može napraviti :?: Molio bih definiciju ili jasnije objašnjenje.
User avatar
MORGAN
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1284
Joined: 21-07-2009, 07:12
Contact:

Re: Alarm i mobilni telefon

Post by MORGAN »

Smjesko wrote:i kakve sve vrste spojeva postoje koje relej može napraviti :?: Molio bih definiciju ili jasnije objašnjenje.
Kratke i duge spojeve... :shock:

edit.....na tipku 1 je uvijek govorna pošta...ama baš uvijek i nemožeš promijenit..... :roll:
Post Reply