Potrebna sema ispravljaca za punjač 12V akumulatora(0-5A)

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Trogdor
Posts: 7
Joined: 18-01-2010, 14:28

Potrebna sema ispravljaca za punjač 12V akumulatora(0-5A)

Post by Trogdor »

Pozdrav
Trebam shemu ispravljača za punjač 12V akumulatora(0-5A),vidio sam da ima već shema za 12V ali to se puni kolko znam sa 13.8V pa treba bit transformator sa sekundarom 16V,onda graetz smanji napon ili poveća kako neki kazu,ne znam...Također mi ne odgovara radit shemu reguliranog ispravljača kao 0-30V jer mi je to puno posla pa mi treba neki jednostavniji ispravljač sa jednim naponom..hvala unaprijed na pomoći




Moderator: Ispravljen naziv teme "Još jedan ispravljač..". Naziv teme treba da ima malo smisla i ukratko opisano sta se trazi, opisuje, postavlja.
Another one bites the dust
boban
Posts: 8
Joined: 01-01-2010, 21:22

Re: Potrebna sema ispravljaca za punjač 12V akumulatora(0-5A)

Post by boban »

Pa imas gotov Einhelov punjac akumulatora za 2 000 dinara, nov, neraspakovan, radi.
Kuciste , trafo, grec, kablovi, ampermetar, 2 osiguraca, termostat, drska za nosenje i jos uz sve to lepo ofarban.
Za te pare se i ne isplati da ga pravis. Ja ga imam i dobar je.
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Re: Potrebna sema ispravljaca za punjač 12V akumulatora(0-5A)

Post by Smjesko »

Kako taj Einhel "radi" ako je "zapakovan" :?: :?
boban
Posts: 8
Joined: 01-01-2010, 21:22

Re: Potrebna sema ispravljaca za punjač 12V akumulatora(0-5A)

Post by boban »

Kako taj Einhel "radi" ako je "zapakovan"


Rijec inteligencija potice od latinske rijeci inteligere i znaci RAZUMIJETI, SHVATITI.
Strucnjaci se teorijski ne slažu oko toga što je zapravo inteligencija.
Medutim, cinjenica je da su se IQ testovi pokazali kao jako prakticna sredstva zbog toga što se
na osnovu njihovih rezultata mogu izdvojiti uspješni od neuspješnih pojedinaca u odredenim intelektualnim zadacima.
Cijeli život nam je ispunjen raznolikim zadacima u kojima se nastojimo što uspješnije snaci.
Inteligencija kakvu mjere testovi je najvažnija u školovanju. Psiholog Eysenck definira intelektualne
zadatke kao one koji zahtijevaju ucenje novih, medusobno povezanih cinjenica i principa, primjenu tih cinjenica i principa na nove situacije, uocavanje ili otkrivanje odnosa medu cinjenicama i sl.

Iskreno se nadam da ti je ovaj odgovor dovoljan i da ce razresiti sve tvoje nedouumice.
Medjutim ako to nije slucaj odgovore mozes poceti da trazis na ovoj stranici :
http://www.savezmr.hr/index.php?nav=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply