Problem sa pojacalom

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
gote
Posts: 8
Joined: 18-09-2009, 13:55

Problem sa pojacalom

Post by gote »

Napravio sam malo pojacalo sa naj jednostavnijom semom koju sam mogao naci, da bi pojacao izlazni signal na mp3 player-u, medjutim imam dosta smetnji, zvuk mi nije cist i cuje se krcanje u pozadini. Ako neko ima predlog kako da to izfiltriram neka mi javi. Bio bi zahvalan. i da napomenem jos ovo, takodje sam napajanje player-a izveo sa Akumulatora 12v, tako sto sam napon smanjio na 1.5v jednostavnom semom. Mozda i to ima uticaj, ali cisto sumljam. Unapred HVALA!!!
User avatar
race king
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1098
Joined: 11-05-2008, 19:09
Location: Hrvatska, Osijek

Re: Problem sa pojacalom

Post by race king »

de ti nama uploudaj tu naj jednostavniju shemu koju si mogao naci :)
Dvije ploče jedan izolator,mala moja to je KONDENZATOR...
gote
Posts: 8
Joined: 18-09-2009, 13:55

Re: Problem sa pojacalom

Post by gote »

Semu sam koristio iz Datasheet-a za kolo TDA7350A koje sam izvadio iz starog auto kasetofona.
Semu mozete pogledati u Datasheet-u da je sada ne postujem.
Ja sam sve pospajao direktno na kolo osim Izlaza koi sam spoio preko kondenzatora 0.33mf.
Shenda

Re: Problem sa pojacalom

Post by Shenda »

Nemoguće ti je pomoči ako nastaviš ovako "informativno" opisivati šta si radio... a osim toga, ako ti nemaš volje ili vremena da opišeš to što si radio, zašto misliš da je moje (ili bilo čije), vrijeme manje vrijedno :?:

Prema tome, sjedi i fino opiši, ili nacrtaj, ili uslikaj (ali da se sve lijepo vidi!), ovo...
gote wrote:... tako sto sam napon smanjio na 1.5v jednostavnom semom.
... pa ovo...
gote wrote:Ja sam sve pospajao direktno na kolo osim Izlaza koi sam spoio preko kondenzatora 0.33mf.
... i da li je to mili ili mikroF? :roll:

Btw. kad se pozivaš na neki data sheet, bilo bi lijepo da postaviš link... :roll:
Post Reply