Internet splitter

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Locked
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Internet splitter

Post by marty.markoh »

Poz svima!Jel netko ima shemu internet splitter-a (one kutijice za ADSL s jednim ulazom i dva izlaza)da ne rasturam svoj splitter.Tnx. :D
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Internet splitter

Post by pedja089 »

Potrazi na forumu, bila je sema. Koliko se secam neki chip je bio u pitanju sa kalemom i 2 kondezatora u sebi, i varistor. Ili tako nesto...
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: Internet splitter

Post by marty.markoh »

Evo našao sam neštohttp://www.elektronika.ba/forum/viewtop ... TER#p31787 ali mi se ne ponaša po toj shemi.Naime direktno iz zidne tel,utičnice spojio sam kabel na splitter (mikroutičnica LINE) zatim drugi kabel 6 m na mikroutič.PHONE-na kraju tog kabla je drugi splitter spojen za ulaz LINE.Iz drugog splittera mi ide kabel do D-Link modema.Dakle prvi spliter (po šemi bi trebao biti prolazan za phone izlaz)mi služi da bi spojio da tel.kabla a drugi kao splitter za modem/telefon.Tako spojeno-neradi mi internet(a tel. radi)-tek kad spojim na prvom na izlaz MODEM onda radi internet ali ne i telefon (oba spojena na drugi spliter).Logičnije bi bilo prvi objašnjeni slučaj -zar ne-jer prolazi signal mimo kondenzatora?Znači splitter nemože biti upotrebljen kao obična spojka dva kabla(kod mene spliter 1) a da kasnije se može staviti drugi spliter za stvarnu podjelu signala?
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Internet splitter

Post by pedja089 »

Splitere ne mozes redno vezati. Naravno da nece raditi jer kalemovi blokiraju signal za net. Moras modem spojiti na MODEM, a telefon na TEL. Mozes koristiti 1 spliter za telefon, a drugi za modem, ako nisu blizu, ali nikako kako si ih ti vezao. Nego oba vezes na liniju koja je u zidu. Nemam pojma odakle ti ideja da tako spojis, to bae nema ni malo logike...
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: Internet splitter

Post by marty.markoh »

Ideja mi je došla zbog toga što put LINE-PHONE kroz prvi spliter je prohodan za tel.signal(za razliku od puta LINE-MODEM)pa sam samim tim mislio da "GLUMI" instalaciju tel.mreže odnoso da je produžetak iste,a drugi spliter onda taj signal dijeli na internet i telefon.Znači kada bi uklonio zavojnice u prvom spliteru onda bi tako radilo?Dosta toga bar za mene ima čudnog kod tih spojeva modema(vjerujem da je do samih modema)-recimo imao sam stari T-Comov modem i imao spojen telefon prije splitera (na samoj tel. liniji) pa na spliteru internet i drugi telefon=sve radilo,nikad veza nije pucala,sve super-A sada promjenio modem i operatera i puno lošija veza i nepraktičnija(moram gasiti modem i paliti da bi promjenio IP i ponovo odmah downloadirao=prije samo klik na desktop ikonu i veza je prekinuta/uspostavljena).Najviše mi je žao Autodownload programa-jer nemaju svrhu.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Internet splitter

Post by pedja089 »

Pa nema smisla to da radis. I dalje ne shvatam cemu 2 splitera ako je jedan telefon i 1 modem. Ako imas 2 ili vise telefona ubodes spliter u zid i u njega telefon i zaboravis da postoji. Ubodes drugi u zid i u njega telefon i modem i zaboravis da postoji.Ubodes treci u zid i u njega samo telefon. I tako dok god imas telefona. Nema nikakvih nastavaka, izbacivanja i produzivanja... Ako nemas mesta za ukljuciti kupi razvodnike ili uticnice za vise kablova. A modemu mozes pristupiti prekjo ip adrese, i tako ga resetovati. Mada ovo nije tema o tome...
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: Internet splitter

Post by marty.markoh »

pedja089 wrote:Pa nema smisla to da radis. Nema nikakvih nastavaka, izbacivanja i produzivanja... Ako nemas mesta za ukljuciti kupi razvodnike ili uticnice za vise kablova.
Znam da nema....ali to sam imao kod kuće-+nisam htio ići u trgovinu i bacati novac za nešto (priključak) koji mi treba dva-tri dana,a imam splittere.Moraš priznati da puno puta se nešto ne isplati pa ljudi to svejedno rade-recimo mjerač napona s mikrokontrolerom,razna pojačala,itd...upravo je i bit hobija ili radioamaterizma u tome-snalaženje u trenutnim situacijama.Onaj koji osjeti da neispravni recimo dvd ima za njega neku vrijednost tj.da nije za smeće-od njega će sigurno nešto i biti-ostali su samo kupci-potrošači i ništa više!
P.S. Nemoj to shvatiti kao kritiku tvojih riječi nego samo kao moje mišljenje!!!!! :D
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Internet splitter

Post by pedja089 »

Ne kapiram, cemu raditi nesto, za sta mozes da pretpostavis da ne radi. Ako nisi hteo bacti pare onda uzmes secice pa odseces konektore i sve tako skupa spojis... Mislim cemu poenta nesto raditi, ako to nema nikakvu funkciju?
User avatar
marty.markoh
Napredujem
Napredujem
Posts: 162
Joined: 21-10-2007, 17:14
Location: hr

Re: Internet splitter

Post by marty.markoh »

Da samu uzeo sječice kao što kažeš onda bi za dva dana trebao novi kabel!Možda nisam kao drugi(potrošim na mnogim stvarima više nego što mi koriste....)ali kad se tiće kao što rekoh elektronike/elektrike imam mišljenje da je vrednije recimo ispumpati ledicu iz nekog pokvarenog uređaja nego kupiti novu(teorijski to se ne isplati ali ....).
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Internet splitter

Post by pedja089 »

Ovo nije o teoretisanju, i sta se isplati a sta ne. Nego o vezivanju splitera. To je razreseno, pa tema ide pod kljuc.
Locked