Sklopka za Coposite video signal

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
u2dodo
Posts: 2
Joined: 15-10-2008, 23:37

Sklopka za Coposite video signal

Post by u2dodo »

ovako, imam playstation kojeg bi trebao po potrebi spajati na 2 TV-a putem Coposite video kabla (znaci onaj obicni sa dva voda).
Trebao bi to raditi preko racunala (program sam napravio) znaci kada preko serijskog porta dam signal on ukljuci jedan TV a kad signala nema radi drugi TV.
znam da je preko releja to najednostavnije napraviti, ali me zanima digitalna sklopka ako netko ima shemu, a da nije prekomplicirana.

usput ako ipak budem isao na prvu varijantu, dali netko zna o kojem se tocno naponu i struji radi na serijskom portu i dali se moze rele direktno napajati preko porta?

hvala!!
Spiky
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 238
Joined: 12-01-2005, 16:06

Post by Spiky »

1. http://en.wikipedia.org/wiki/Composite_video
2. http://www.beyondlogic.org/serial/serial.htm
3. Ako sam dobro razumio ti bi shemu digitalne sklopke za paljenje/gasenje TV-a?
4. Mislim da ce ti gospodin Drago imati stosta toga za reci...sa pravom.

Good luck!
u2dodo
Posts: 2
Joined: 15-10-2008, 23:37

Post by u2dodo »

hvala na linkovima al vec sam ih pregledao sve :).
ne krivo si me shvatio, a vidim da nisam dovoljno dobro objasnio. meni treba shema digitalne sklopke za PREBACIVANJE Coposite Video kabela sa PlayStationa na TV1 ili na TV2
(znaci da ne moram rucno izcupat kabel iz jednog TV-a i prebacit na drugi TV )

eto mozda to pomogne :)

hvala
User avatar
Drago_Zg
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 16-09-2008, 19:40

kompozitni signal

Post by Drago_Zg »

Što pametno reči, osim da kompozitni signal je format analognog tv signala prije njegove modulacije na radiofrekvencijskom nosaču. Naravno koristi RCA ili F pin kabel. I jasno starijeg datuma. Elokventnost gospodina Spikya, rezolutno je rečena pod 1. i 2. Kako povezati PS sa TV 1 ili 2, a još preko pametnog upravljanja PC. ( Vidi što sam se razbacao sa brojkama i kračenicama) Mislim da je ovo preko tastature PC svrha samog sebe. Ne vidim opravdanost i smisao takovog prebacivanja digitalne sklopke. Ipak moram priznati da takova problematika je neka čudna biljka i ne cvijeta u mojem dvorištu. Čak što više, kad malo razmislim, sa takovim kablovskim zavrzlama sam na Vi.
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

mislim da bi bilo najjednostavnije sa 1 releo i preklopnikom...
mrkyas
Posts: 8
Joined: 18-10-2008, 11:05

Post by mrkyas »

Koliko sam shatio ti bi palio tv preko conposite ulaza,što nije moguće jer je to samo analogni ulaz...,ali možeš to sve istio napraviti ako ti tv ima scart konektor jer na njemu imas switch pin,br 8 koji uključuje scart.Mislim da radi na 12v.

Evo saljem raspored pinova tv scarta.

Pozdrav mrky!

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... rtdiag.gif
mrkyas
Posts: 8
Joined: 18-10-2008, 11:05

Post by mrkyas »

User avatar
hari poter
Napredujem
Napredujem
Posts: 196
Joined: 09-10-2008, 01:46
Location: Beograd
Contact:

Post by hari poter »

Pogledaj datasheet CD4016 (ili poboljsani 4066).
U pitanju je analogni prekidac.
Analogni multiplekseri su i CD4051, 4052, 4053.
Ideja je dobra i sa ovim kolima lako izvodljiva.
pozdrav.
Post Reply