Digitalni voltmetar

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Veruj da sam programirajuci ovaj diplej hteo da razbijem i komp. i da pocupam i bacim sve :evil: Maltetirao sa i pedju089 pravio 3-4-5 programatora i nakraju nadjem jedan prost programator na netu i programiram :wink: Inace ni ja nisam nesto bog zna sta pravio sa Atmelima sa Pic sam pravio dosta stvari i imam ALL PIC nisam nijednom imao problema oko programiranja.Ali dobro sve u pocetkiu je tesko :)
_mirko_
Napredujem
Napredujem
Posts: 125
Joined: 31-07-2007, 07:46

Post by _mirko_ »

voltmetar220 wrote:Što je pjesnik htio reći s ovim linkom? :D
http://www.chipoteka.hr/www_new/modules ... 6070106941
pa ništa, taj instrument mi se čini zgodnim za ugradnju u ispravljač, rekao si da ti to treba. ima i ovu plastikicu oko ekrana, to teško da ćeš negdje drugdje naći...
User avatar
Elektronicar
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 467
Joined: 19-01-2008, 17:05
Location: Balkan

Post by Elektronicar »

Sve seme su voltmetri a mogu biti i ampermetri. Procitaj detaljno tekst pa ces znati kako da prepravis voltmetar u ampermetar.
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

@Stojke, upisao sam se u školi na slobodnu aktivnost "Mikrokontroleri" pa ćemo vidit kako će mi to kasnije ići. Kada nešta naučim u školi o tome, onda ću početi polako to i kod kuće primjenjivati :wink:

@Mirko, malo mi je puno novaca taj voltmetar. Dodam još 30 kuna i mogu kupiti trafo od 120VA :) . Napravit ću ga, nije problem :wink: . Svejedno hvala.

@Elektroničar, hvala, pročitat ću text pa ću složiti i ampermetar i voltmetar, ali to tek kasnije, prvo da napravim ispravljač :wink:
User avatar
RazoR
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 255
Joined: 01-08-2008, 15:14
Location: Hrvatska

Post by RazoR »

Ja sam isto mislio raditi jedan voltmetar sa ICL7107 za svoje napajanje. Imam neke 7 segmentne displaye s 4 znamenke iz Vishaya koji imaju raspored pinova kao na slici:

ImageImage

Bi li mogao kako iskoristiti taj display sa ICL7107 ili moram kupiti 4 ona s jednom znamenkom?
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

@Razor, taj displej ne mozes koristiti sa ICL7107. Taj radi u multipleksu. Za ICL trebas pojedinacne znamenke.
Post Reply