Generator frekvencije

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
darkwader
Posts: 14
Joined: 27-06-2008, 14:06
Location: Pozarevac

Generator frekvencije

Post by darkwader »

Treba mi pomoc oko sheme ispod.

http://www.elektronika.ba/forum/uploadz ... _shema.jpg

napravio sam je na test plocici, ali nece da radi, cak sam probao da izmerim frekvenciju pomocu multimetra ali nije nista izmerio.
Let the force be with you
Shenda

Post by Shenda »

Ta bi shema trebala raditi... Nekakva zavijajuća sirena, ili tako nešto...

Vjerovatno nisi spojio sve kako treba... Provjeri još jednom sve spojeve, polaritet dioda, elektrolita, kako si spojio fet...

Imaš multimetar koji mjeri frekvu? Interesentno... :wink:

Btw. jel' još uvijek u Požarevac postoji onaj "Centar za tehničko obrazovanje" koji je svojevremeno bio jedan od punktova za snabdjevanje elektroničkim komponentama? Nisu bili loši...
darkwader
Posts: 14
Joined: 27-06-2008, 14:06
Location: Pozarevac

Post by darkwader »

Pozz, malo sam uprostio shemu tako da dobijem 15 khz na izlazu cisto da mogu da izmerim frekvenciju, i radilo je, ali kada sam je rasklopio (posto sam prvi put vezivao samo pomocu zica) i sklopio potpuno isto samo na test plocici, opet nisam mogao da spojim da radi, moguce da mi je crkao frekvenciumetar na multimetru, posto potenciumetre koje sam stavio mogu da doteraju frekvenciju i do 111 khz, a moj uredjaj meri samo do 20 khz, A za ovaj centar iskreno nisam cuo, ali mogu da se raspitam, nije mi problem, ali ipak mislim da ako nesto vezano za elektroniku ima u Pozarevcu to je avs electronics, i oni su jedini u distributeri elektronike u Pozarevcu nazalost. Vi ste iz okoline Po-a ili? By the way to nije shema za zavijajucu sirenu, ali moze da posluzi, ta shema je namenjena za brzo izdvajanje vodonika iz vode.
Let the force be with you
Shenda

Post by Shenda »

Aha... sad mi je jasno šta su oni simboli na izlazu :roll:

Očigledno nisi potpuno isto sklopio...

Ja nisam ni blizu Požarevca. Pred više od 20 godina sam naručivao (i uredno dobio), neke djelove iz tog centra, pa me zanimalo...

Taj vodik bi išao u karburator?
darkwader
Posts: 14
Joined: 27-06-2008, 14:06
Location: Pozarevac

Post by darkwader »

Ne, kao sto vidis te celije u kojim se nalazi voda se uredno povezu na odgovarajuce delove ove sheme, i izlazna cev koja daje vodonik se povezuje na mesto gde se sipa benzin, ostali rad SUS motora je potpuno isti, stim sto se dovod vodonika mora dodati i na izduvnu granu.
Let the force be with you
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Izgleda da ce netko u Pozarevcu snimati "Mad Max 5" ili ce izazivati pozar. Vodik je opaka kemikalija. :D
Post Reply