HITNO!! pomoc spajanje MODULA ZA PODIZANJE STAKALA

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
armin84
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 28-06-2008, 15:55
Location: Tuzla

HITNO!! pomoc spajanje MODULA ZA PODIZANJE STAKALA

Post by armin84 »

Konacno sam docekao iz ŠVABIJE da mi stigne MODUL ZA PODIZANJE 4 PROZORA! Moram napomenuti da ovo sve spajam na alarm (kompatibilno je sa 99% alarm uređaja),ali

postoje neke nedoumice: (slika)

1. Ne znam koji mu je ovo vrag i gdje se spaja THE WIRE OF CENTRAL LOCK INPOUT (volta=?)

2.ne znam šta se spaja na ovo CONNECT TO ACC-ON (vjerovatno - pol s alarma)


Image
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Ovako...
To je kao sto vidim modul koji prilikom ukljucenja alarma ili zakljucavanja centralne brave, sam zatvara sve prozore...
1.Ne znam koji mu je ovo vrag i gdje se spaja THE WIRE OF CENTRAL LOCK INPOUT (volta=?)
-To ti je zica koja se spaja na izlaz modula centralnog zakljucavanja, ili u tvom slucaju na izlaz sa alarma...
Nisi napisao koji alarmni uredjaj koristis, tako da ti nemogu rec konkretno gdje da spojis, jer neznam da li tvoj alarm ima takav izlaz (vecina boljih, citaj skupljih, ima)
Ako nemas takav izlaz, mozes se posluzit trikom da uzmes signal sa jednog od motorica od centralne brave ili sa nekog od senzora za alarm...
Ako imas jos neku shemu ili upustvo od tog modula, ili od alarma ili centralne brave, puno bi pomoglo...
2.ne znam šta se spaja na ovo CONNECT TO ACC-ON (vjerovatno - pol s alarma)
Za ovo ti nista nemogu rec, jer nisam siguran, ako imas nesto u uputstvu vezano za to, napisi pa da vidimo


PS koje je to auto, i da li ti je fabricka centralna brava i alarm?[/quote]
User avatar
armin84
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 28-06-2008, 15:55
Location: Tuzla

Hvala na pomoci!!!

Post by armin84 »

Hvala na velikoj pomoci!

Dakle, vec sam rijesio na semi tu jedinicu. (zakljucak, na alarmov minus se spaja), alarm (skuplji) podrzava tu funkciju odnosnoima negativni pol koji je namijenjen za (trunk solenoid) a piše da može i za modul podizanja stakala!

Rijeć e o Fiat Tipu koji ima svoju CENTRALNU i 4 EL. prozora.

TRENUTNO MI JE NAJVEĆI PROBLEM, ŠTA DA RADIM SA OVIM 2 KONEKTOROOM???

Kolega mi reće da to ide ovako

2.ACC-ON je kontakt +15 tj. zica koja dobija +12 volti kada se daje kontakt kljucem.Najlakse ces je naci u blizine kontakt brave jer odatle i dolazi.
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

ima smisla to sto ti je kolega rekao...
Ta zica ti ide na kontakt bravu (u narodu poznata kao bosch brava), eh sad koja je, moraces sam skontat, najlakse ti je da provjeris ovako.
Uzmes voltmetar, ili ispitnu lampicu za auto te pratis na kojoj zici imas napon kad das kontakt, jedna uvijek ima napon, to je ona dovodna sa akumulatora, jedna ima napon kad das kontakt, i ona ukljucuje glavni relej, a treca ima napon kad palis (verglas) i ona ti ukljucuje relej (bendix) od alnasera.
Nisam nikad radio nijednog Tipa pa ti nemogu rec konkretno, al mislim da bi se trebao snac sa ovim sto sam ti napisao...

pozz
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
armin84
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 28-06-2008, 15:55
Location: Tuzla

Svaka ćast raja!!!

Post by armin84 »

eto onda mi ostaje sutra da kupim žice i da to pospojim!

Hvala na uputstvu za traženje žice jako korisno!

Javim kad pospojim!

Još jednom HVALA!!
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Nema na cemu, zato smo tu...
Javi kad zavrsis, i bdw, koliko te kostao taj modul?
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
armin84
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 33
Joined: 28-06-2008, 15:55
Location: Tuzla

Koliko me je kostao?

Post by armin84 »

12,3 € na ebay, rođak dolazio i donjeo mi. Mene sve izađe, 15 € i kantica eurokrema TAKOVO (tegla)
Post Reply