Problem sa relejem i audio uredjajem

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Problem sa relejem i audio uredjajem

Post by juka vk »

evo ovako kada se ukljuci audio uređaj (efekt za el gitaru - distorzija) potrebno je također da relej preklopi, pa sam relej spojjio paralelno sa napajanjem audio uređaja i sa napajanjem, ali se javlja problem odnosno brum i to dosta jak brum pa me zanima vase rijesenje, help
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

... koliki je napon napajanja audio uređaja? Koliki je radni napon za relej?
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

9 i jednog i drugog
User avatar
mataya
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1715
Joined: 04-02-2008, 12:57
Location: HR, Varaždin
Contact:

Post by mataya »

probaj dodat neki veci elektrolit
Sačuvajte drveće => pojedite dabra.
Shenda

Post by Shenda »

Evo ti kratki citat sa jednog drugog foruma, autor je "ilimzn"...

"NIKAD ne kombinirati masu za upravljanje relejima i signalnu masu. To su dvije odvojene stvari koje se idealno uopce nigdje ne spajaju (napajanje za kontrolne svrhe bi trebalo biti potpuno odvojeno) ili eventualno u jednoj tocki koja definitivno NIJE na ulazima. Ovako kako je sada riskiras da kod svakog preklapanja dobijes 'pucanj' u izlazu, radi pada napona u signalnoj masi. Vazno je zapamtiti da nije bitan otpor te mase vec impedancija, koja ce najvise ovositi o induktivitetu. Valni oblik upravljackog napona za releje nije bas neko cvijece i moze sasvim lijepo napraviti dovoljno pada napona u masi, koje ce pojacalo drage volje pojacati.
Ponovit cu jops jednom: masa je konceptualna kategorija a ne realno stanje. U stvarnom svijetu tocke mas enisu spojene supravodicem :) "

Čisto copy - paste... :wink:
Post Reply