Ima li tko shemu ovog pojacala ????

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

kan042
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 26-12-2007, 19:13

Post by kan042 »

Ma ni pošta nije problem ako ne ispadne nešto drugo. Sin mi isto ima neke prijatelje u Splitu koji nekad dođu u Mostar a i on ode u Split. Uskoro bih i ja trebao poslom u ST pa nije ni meni problem ponijeti. Ako se oduži ići će poštom, znam kako je kad ti fali par dijelova i praviš ueđaj 1/2 godine.
P-N-P
Napredujem
Napredujem
Posts: 133
Joined: 29-03-2008, 21:57

Post by P-N-P »

Sada sam malo gleda shemu i sto se tice spajanje zvucnika imam 2 zice po zvuckniku kako od te 4zice ili 3 ako se GND uzme kao zajednicka dobit da se usteka na kompjuter ??? je li se to sve moze preko stereo banene ili???? da dva zvucnika idu na bananu??
kan042
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 26-12-2007, 19:13

Post by kan042 »

Kako misliš izlaz za zvučnike spojiti na PC? Na izlaz za zvučnike spajaš zvučnike (sa po 2 žice). Zvučnici se obično spajaju preko buksni (ovako nešto http://www.chipoteka.hr/www_new/modules ... 8020203601 ) Ako si mislio pitati za ulaz on ide na PC. Sa GND je označena masa/uzemljenje/ground a spajanje izgleda ovako http://www.hardwarebook.info/3.5_mm_Stereo_Tele znači obje mase (GND)na GROUND, L-IN na L, R-IN na R. Imao sam negdje i skicu otvorenog konektora na kojoj se vidi gdje se šta lemi ali nema šansi da to lako nađem pa se nadam da će ti ovo biti dovoljno. Šta si zamislio da ti bude na ulazu u pojačalo chinc konektori ili nešto drugo? Imaš i gotovih kabela u svim mogućim kombinacijama.
P-N-P
Napredujem
Napredujem
Posts: 133
Joined: 29-03-2008, 21:57

Post by P-N-P »

kan042 vidim da nisam bia jasan ali ti si odg za sve mogucnosti pitanja :-D hvala razumia sam ,pocetnik sam u ovome tako da jos ucim ,bunila me ova stereo banana jer nisam zna kako na nju da spojim 2zvucnika ali ova slika mi je lipo pojasnila di se nalazi koji dio HVALA !!!!

Na kabele od zvucnika planira sam spojit cinceve muske ,a na pojačalo bi stavia zenke tako da ih mogu spajat/odspajat je li tako moze ??

Mislia sam stavit sada neznam kako se to zove ,u sta se stavljaju kabeli pa se pricvrste obicno budu crvene i crne boje ,to sam ima na liniji pa sam moga spojit vise zvucnika
Post Reply