Elektronska zajena 3PDT prekidaca

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Elektronska zajena 3PDT prekidaca

Post by juka vk »

Ovako treba mi 3pdt prekidac, taj prekidac se uklj/isklj nogom evo slika http://www.effectsconnection.com/oscomm ... /3pdt1.jpg

e sad, takakv prekidac je nemoguce nabavit u HR a moze se naruciti iz vana ali je jako skup, taj prekidac ima istu funkciju kao i prekidacs polugom x3

evi o sema kontakata (ovaj LED je tu bezveze) Image

u 1. polozaju 4 5 6 su spojeni sa 1 2 3 a u drugom sa 7 8 9

e sad

meni treba sklop kojim cu upravljat sa jednim prekidacem a on bi trebao glumit ovu sklopku, dali se to moze napravit sa tranzistorskim sklopkama
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

mislim da to tako nije spojeno. u jednom polozaju se spojeni kontakti 1 i 2, 4 i 5, 7 i 8. a u drugom 2 i 3, 5 i 6, 8 i 9. a to ti je najlakse napraviti sa releom. stavis obican tasterm i jedan flip flop koji ce kad jednom stisnes taster ukljuciti rele, a drugi put kad stisnes iskljuciti rele. na temu bezicni rele ili tako nesto, tu imas takvu semu, samo je na ulazu tsop, ali ti umesto njega ubaci taster i resio si problem
User avatar
juka vk
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1094
Joined: 05-07-2006, 21:40
Location: Vinkovci, Hrvatska
Contact:

Post by juka vk »

ma da ja sam na to i mislio samo sam se krivo izrazio e a nemogu naci takav relej 3x3
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Post by pedja089 »

de oces, ja imam gomilu iskrinih onih sto im oznaka pocinje sa pr, imam ih i sa 2,3i i 4 para kontakata. odakle mi nemam pojma.
edit: ti ako ne mozes naci takve uzmi sa 1 ili dva para kontakata pa ih spojis paralelno
Post Reply