timer 555 i tranzistor kao sklopka

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Smjesko, sad te stvarno ne kontam...
Ovaj sklop otvara dizne (simulira ECU) kada su iste demontirane, tako da se mogu ocistiti.
O kakvom ugradjivanju govoris :?:
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Uspeo sam da nadjem nesto sa NE555 i radi na simulaciji videcu kad napravim.... :wink:
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

@pejky, prouci malo detaljnije link koji je postavljen, a na koji se odnosi moj komentar.
User avatar
pejky
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 701
Joined: 07-01-2006, 21:33
Location: Tuzla
Contact:

Post by pejky »

Ah izvini, nisam vidio ovaj treci link :oops:
A kad smo vec kod toga, lik iz gradiske koji radi ChipTuning je radio svoj ECU za Yugo 1.1 (turbo konverzija).
Koristio je cini mi se jedan PIC 16f628 i dva 16f84, al' je uvijek imao problema sa paljenjem, i mislim da je na kraju odustao od toga.
Uostalom, za relativno male pare se da nabaviti MegaSquirt tako da je ovakvo nesto besmisleno praviti...
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

http://www.pik.ba/profil/pejky/
joske10
Posts: 4
Joined: 10-01-2010, 22:59

Re: timer 555 i tranzistor kao sklopka

Post by joske10 »

I meni je isto nesto ovako potrebno,pa bi molio za malu pomoc Kako sve uraditi?
DadoZmaj
Posts: 1
Joined: 17-04-2010, 13:16

Re: timer 555 i tranzistor kao sklopka

Post by DadoZmaj »

Trebao bih napraviti shemu vremenskog sklopa (555) u izvedbi monostabila s minamlnim vremenom okidanja 2 s i maksimalnim 5 min u Workbenchu. Gledao sam po knjizi i po netu, ali nisam našao nikakav korektan primjer pa bih zamolio vas ako netko zna da napravi. Ili barem da neki detaljniji naputak.
Post Reply