samo za najbolje :)

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

samo za najbolje :)

Post by Cipi-Cips »

Evo ovako zdatak je sljedece pa tko moze pomoci neka pomogne jer ja sam izvan ideja:

Image


Evo to je shema :) na meni je da napravim elektroniku, a trebalo bi napravit ovako nesto tamo di pise 100 to je ajmo rec baterija od 100V i kada ide preko nekog sklopa nesto joj ukrade 10% a taj sklop je zaokruzen crvenim krugom i to bi trebalo bit diferencijalno pojacalo i zatim bi tih 10 sta je ukralo i 90 trebalo ic u drugi sklop tj. drugo diferencijalno pojacalo i na izlazu bi trebalo davat 45 tj. ako pogledate shemu kako je naprvljena kao neka trgovina znaci narucija je 100 komada i preko distribucije je izgubija 10 komada i u poslovnici je proda 55 komada i ostalo mu 45 i sada to treba napravit preko dva diferencijalna pojacala, e i ovaj "inspektor" to je ako neka sonda koja racuna u postocima koliko se cega prodalo koliko ostalo???
User avatar
jopagti
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 716
Joined: 29-03-2006, 21:40
Location: Hrvatska

Post by jopagti »

da
...dok citash ovaj tekst,tvoje karlovacko je sve toplije i toplije...
Branko22
Napredujem
Napredujem
Posts: 152
Joined: 16-07-2007, 23:38

Post by Branko22 »

Ajde dogovori se sam sa sobom, razmisli šta hoćeš, pa postavi pitanje tako
da je i za tebe i za nas razumljivo.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ovo izgleda kao mapa bojnog polja :) Objasni malo bolje sta ti je potrebno :shock:
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Post by Cipi-Cips »

ok pokusat cu , na slici je nacrtana neka blok shema neke prodaje tj. od pocetka nabave pa sve do prodaje proizvoda, e sada tu proizvodnju treba napraviti elektronicki. evo ovako zamislite, rano ujutro dodete u svoju firmu i upalite pogon i dobijete od elektrane 100V i sada tih 100V ide u proizvodnju i sada dok putuje kabelim do firme neki potrosac koji je prikljucen od 100V ukrade 10V i mi u firmi dobijemo 90V,... i sada kako dan prolazi,... na kraju ostane 55V neiskoristeno i 45V iskoristeno tj. (45 je 35V plus onih 10V sta je ukrao oni neki potrosac na pocetku, a mi to neznamo), i na kraju radnog dana dode neki inspektor koji provjerava potrosnju e sada ovo bi trebalo napravit pomocu dva diferencijalna pojacala ??
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Mislim...... ko je razumeo.... shvatice! :?
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

stojke369 wrote:Ovo izgleda kao mapa bojnog polja :) Objasni malo bolje sta ti je potrebno :shock:
Ahaha udarise mi suze na oci :lol:
I mapa i komentar :D

Pretpostavljam da su one crvene prekrizene elipse minska polja :lol:
User avatar
Ford
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 524
Joined: 02-04-2008, 17:21
Location: CELJE JN76PF

Post by Ford »

Pozdrav svima!
cipi-cips, napisao si:
Evo ovako zdatak je sljedece pa tko moze pomoci neka pomogne jer ja sam izvan ideja:
Ma ti si pun ideja...a ne da si "izvan ideja"...samo nama ne pada na pamet šta ti zapravo želiš...
:wink:
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Post by Cipi-Cips »

hmm evo ovak mozda vam bude jos lakse treba dovest 100V na ulaz diferencijalnog pojacala i to na (-) ulaz, a na (+) ulaz diferencijalnog pojacala dovest neki singnal koji je ce napravit da na izlazu pojacala dobijes 90V, zatim taj izlaz diferencijalnog pojacala spojit na drugo diferencijalno pojacalo koje ce ne izlazu dat 45V i 55V (ja mislim da je to diferencijalno pojacalo sa dva izlaza :), to je za pocetak ?
User avatar
imocanin
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 523
Joined: 08-01-2007, 12:08
Location: Imotski, Split

Post by imocanin »

hmm evo ovak mozda vam bude jos lakse treba dovest 100V na ulaz diferencijalnog pojacala i to na (-) ulaz, a na (+) ulaz diferencijalnog pojacala dovest neki singnal koji je ce napravit da na izlazu pojacala dobijes 90V, zatim taj izlaz diferencijalnog pojacala spojit na drugo diferencijalno pojacalo koje ce ne izlazu dat 45V i 55V (ja mislim da je to diferencijalno pojacalo sa dva izlaza Smile, to je za pocetak ?
Ne kontam sta zelis sa time postici?Koja je svrha tog tvog sklopa? :lol: :lol:
Cirkus Kolorado :D
User avatar
VasilyZaitsev
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 219
Joined: 03-04-2007, 10:37
Location: Sarajevo, BIH

Post by VasilyZaitsev »

Ja sam skonto sta hoce, al nazalost "nesam" bas pametan da sad to sklapam :lol:
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Post by Cipi-Cips »

a svrha tog sklopa je da ti zamislis da su ta dva diferencijalna pojacala ustvari dva neka procesa u prvom pricesu (prvo diferencijalno) kao dolazi do gubitaka od 10% a u drugome procesu (drugo diferencijalno) odvija se kao neka radnja di na kraju kad ispitujes izlaze vidis kao koliko se potrosilo u tom procesu a koliko je ostalo
User avatar
pnp
Napredujem
Napredujem
Posts: 114
Joined: 14-02-2007, 00:10

Post by pnp »

Cipi-Cips wrote:ok pokusat cu , na slici je nacrtana neka blok shema neke prodaje tj. od pocetka nabave pa sve do prodaje proizvoda, e sada tu proizvodnju treba napraviti elektronicki. evo ovako zamislite, rano ujutro dodete u svoju firmu i upalite pogon i dobijete od elektrane 100V i sada tih 100V ide u proizvodnju i sada dok putuje kabelim do firme neki potrosac koji je prikljucen od 100V ukrade 10V i mi u firmi dobijemo 90V,... i sada kako dan prolazi,... na kraju ostane 55V neiskoristeno i 45V iskoristeno tj. (45 je 35V plus onih 10V sta je ukrao oni neki potrosac na pocetku, a mi to neznamo), i na kraju radnog dana dode neki inspektor koji provjerava potrosnju e sada ovo bi trebalo napravit pomocu dva diferencijalna pojacala ??
Ne pokusavaj da se igras sa ovakvim stvarima kada nemas neku konkretnu pocetnu ideju za realizaciju a sto se tice objashnjenja previshe koristis metafore jednostavno totalni [non senc]....
STRUJA JE JEDINA ZENA KOJU NE SMIJES DIRAT ,A KAD JE GOLA UBIJA
CPU - Cirkaj Pivo Uvjek;HDD - Hajde Domacu Donesi;HTTP - Hocu Tamno Toceno Pivo;TCP/IP - tri crna piva / i pelinkovac
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Post by Cipi-Cips »

eh nije ovo zajebancija vec mi je ovo seminarski rad za faks, a opasnosti nema jer se treba shema napravitu u EWB
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Post by Cipi-Cips »

evo ovako san ja to iskemija :)

Image

umisto 100V stavija san 10V i norminira sve ostalo :)
Post Reply