Laboratorijski naponski izvor(i)

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
l33tb1t
Posts: 9
Joined: 05-04-2008, 10:32

Laboratorijski naponski izvor(i)

Post by l33tb1t »

Dobro jutro postovana gospodo!
Imam jedno pitanje.
Plan mi je izraditi zidni ormaric u kojemu bih imao 2 regulacijska naponska izvora s regulacijom napona od npr. 0V - 24V, u kojemu bih imao pristup trofaznom sustavu za malo jace pokuse iz elektrotehnike, pokazivace u obliku LCD-a ili analognih sa kazaljkama, generator f. i slicne sitnice koje bi mogle zatrebati, a da se nalaze odmah iznad radnog stola. Naravno, sve bi i imalo zastitu zastitnim uredjajem diferencijalne struje.

Vidio sam nesto slicno kod prijatelja kod kuce, ali buduci da su on i otac to napravili "iz glave", molim vas za pomoc na sto da obratim pozornost i gdje da pogledam ako je netko napravio nesto slicno?
Dobrodosli su svi provjereni linkovi sa izradom kvalitetnih laboratorijskih napajanja i slicno, a ja za sada mogu samo lijepo zahvaliti i obecati da cu sve uredno fotografirati i objaviti ovdje :)

Hvala!
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Probaj na mom sajtu: http://bas.elitesecurity.org naci ces neke od tih trazenih stvari...
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

I... nadje li stogod?
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
l33tb1t
Posts: 9
Joined: 05-04-2008, 10:32

Post by l33tb1t »

Pozdrav! Nasao sam na tvojoj stranici stabilizirani ispravljac, ali nisam nista odgovarao jer bas dovrsavam projekt automatiziranja komore za osvjetljanje plocica, a nakon toga idem izraditi lab. ispravljac :)

P.S. hvala na linku :)
(trebalo mi je par minuta da shvatim gdje da kliknem ;))
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

:D Svi prave ispravljace :D

Ja samu u sred izrade ispravljaca sa Borinog sajta :wink:
boraomega
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 414
Joined: 27-08-2006, 01:57
Location: Cacak
Contact:

Post by boraomega »

Pa to je razumljivo Stojke. Ko hoce da se iole ozbiljnije bavi samogradnjom morao bi da ima neki pouzdan univerzalni izvor podesivog stabilnog napona, a oni koji se bave audio samogradnjom bi valjalo da imaju i univerzalno napajanje za pojacala. Mislim, moze i bez toga (ocigledno jer mnogi jos uvek tako rade!) ali za svaki posao treba alat, a ovde su to ovi uredjaji.
Inace, na mom sajtu je drugar mogao da nadje i druge uredjaje koji su ga zanimali: generator funkcija, jos nekoliko drugih generatora, merne instrumente....
Rođen sam u Srbiji... od toga ću i da umrem!

Imati prijatelje, to znaci prihvatiti da ima lepsih, pametnijih i sposobnijih od vas. Ko to ne moze da prihvati - nema prijatelja!
l33tb1t
Posts: 9
Joined: 05-04-2008, 10:32

Post by l33tb1t »

Postovanje kolega!
Nisam uopce gledao projekte pod "audio" sekcijom jer mi je podrucje u sustini nezanimljivo :) Ali hvala ti puno na napomeni, nasao sam generator funkcija tamo! Vjerojatno cu sljedeci vikend poceti raditi uredjaje - nemogu prije jer tjednom sam sav u faksu i poslu, no vikend je samo za guste ;)

Jos jednom hvala, nadam se da cu uskoro i sam podijeliti svoje zanimljive projekte sa rajom na forumu :)
Post Reply