Shema slucajnog odabira

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

Shema slucajnog odabira

Post by Cipi-Cips »

Zanima me dali postoji neka shema slucajnog odabira npr. ako imas 5 baterija i svaka baterija ima svoju vrjednost i sada da taj sklop odabere slucajno jedan od tih ulaza tj. baterija i nakon nekog vremena odabere opet slucajno neku drugu bateriju i naravno na izlazu daje vrjednost koju je odabrao???
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Ja bas i nerazumem :) Mozes li malo bolje da objasnis ili kazi zasta ti konkretno treba :wink:
Cipi-Cips
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 355
Joined: 28-09-2006, 20:11
Location: Split- Croatia

a

Post by Cipi-Cips »

evo ovako dobija san jednu blok shemu i sada na meni je da napravim elektroniku

Image

znaci na pocetku imam vise ulaza mozemo rec 4 baterije i svaka ima svoju vrjednost, sada taj sklop slucajnog odabira kad se upali odabere jedan ulaz bilo koji slucajno i nakon nekog vremena odabere neki drugi ulaz i tako radi non stop, e sada taj ulaz sta on uzme i odvede na izlaz ide na naponsko djelilo koje mora prikazivati vrjednost manju za 10% od ukupne vrjednosti koju je onaj sklop slucajno odabra i sada ta vrjednost koja je umanjena za 10% ide na diferencijalno pojacalo i na izalzu bi trebao davati neki broj. tj koliko se potrsilo od te vrjednosti koja je umanjena za 10%i na kraju ide neki sklop koji (kontrola) koji racuna koliko se potrosilo npr. Sklop slucajno odabere ulaz 1 koji ima vrjednost 100V i sada djelilo oduzme 10% i ostane 90V koje ide dalje u diferencijalno pojacalo i na izlazu tog pojacala dobije se npr. 45V i sada ta kontrola izracuna da je potrosnja 45% ??
zubagonivincenta
Napredujem
Napredujem
Posts: 120
Joined: 14-06-2006, 18:03

Post by zubagonivincenta »

Zanima me dali postoji neka shema slucajnog odabira
Uzmeš bilo koji mikrokontroler i uprogramiraš RND (random) funkciju za željeni broj podataka.
Post Reply