Elektricna gitara

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
marko13
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 383
Joined: 10-02-2008, 12:21
Location: Hrvatska-Sibenik

Elektricna gitara

Post by marko13 »

Dali je itko probao napravit i dali ima shema električne gitare za kućnu izradu, :lol:
Music freak
Shenda

Post by Shenda »

... pa naravno da je to neko napravio :!:

Nisu ih valjda ubrali sa drveta kad dozriju, a bass su one koje malo duže zriju :lol:

Uglavnom se to svodi na montažu pick-up-a, a to su mangupi radili od starih slušalica, koje su u sebi imale mali elektromagnet i čeličnu membranu - a otpor je bio reda 2-3 koma...

Danas se sve to može jednostavno kupiti i montirati na bilo koju akustičnu gitaru... Nema više onih "pionirskih" dana, a ni "pionira" - hvala Bogu :!:
User avatar
marko13
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 383
Joined: 10-02-2008, 12:21
Location: Hrvatska-Sibenik

Post by marko13 »

Mah,to cu ja sam napravit i gitaru i te namotaje vidio sam kako ide, :D,ali cu napravit da izgleda što gluplje i usranije tako da se svi smiju, :lol:
Music freak
popac
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 49
Joined: 28-09-2007, 18:38

popac

Post by popac »

otpor za pick up za ritam gitaru treba da bude 3-4kilooma a zasolo 5-6.PROBAJ DA NADJES STARU KNJIGU "INSTRUMENTI ZA VIS'
popac
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 49
Joined: 28-09-2007, 18:38

popac

Post by popac »

mozes da iskoristis kaleme od mikro releja ali moras u sredinu da ubacis magnete ili da namagnetises originalna jezgra
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Post by [eDo] »

Ja sam sa nekog torenta skinuo celu knjigu na engleskom kako se prave elektricne ritam/bass gitare.Znaci sve komplet drvenarija kompletna,montiranje pickup-a i tome slicno.Neznam zashto bi neko motao pickup kad ih ima da se kupe.Moj savet ti je da uzmesh DiMarzio magnete.Poshto imam jedan vrat za elektricnu gitaru 22 praga od neke gitare skinuto i kupio za nekih 10e sa civijama sve komplet ja i otac se bash dugo spremamo da odradimo neko telo i da napakujemo to za mene kao costum made guitar ali je kod nas problem da se nadje dobro drvo za instrumente kako kaze nash stolar i kucni prijatelj inace sve se moze odraditi.Ako si josh zainteresovan ti javi da ti okacim knjigu kako se pravi sve.I za ostale info-e slobodno me kontaktiraj.
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
stonerider
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 12-07-2005, 19:41
Location: Varazdin, Croatia

Re: popac

Post by stonerider »

popac wrote:otpor za pick up za ritam gitaru treba da bude 3-4kilooma a zasolo 5-6.PROBAJ DA NADJES STARU KNJIGU "INSTRUMENTI ZA VIS'
Tu knjigu imam doma od starog. On je nekad radil lokalnim bendovima pojačala, instrumente i to i dal mi je tu knjigu. Malo je smješno to opisano unutra za današnja vremena ali ima nacrta, uputa i odlična je knjiga.
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Post by [eDo] »

Neznam na koju ti knjigu mislish ali ova knjuga je iz UK-a i na engleskom je i9 izashla je 2003god.Imam je u pdf-u kuci skinuo sam je sa torrent-a.Ako ti je treba okacicu ti je na rapidshare kad dodjem kuci poshto sam sad na poslu...
"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
kan042
Napredujem
Napredujem
Posts: 111
Joined: 26-12-2007, 19:13

Post by kan042 »

Samo ti nju okači, ima sigurno dosta zainteresiranih a koji možda i ne učestvuju aktivno u temi. Ma knjiga je uvijek dobro došla.
stonerider
Pocetnik na forumu
Pocetnik na forumu
Posts: 46
Joined: 12-07-2005, 19:41
Location: Varazdin, Croatia

Post by stonerider »

Ja imam neku izdanu 1970... 8)
User avatar
[eDo]
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 794
Joined: 13-02-2007, 17:17
Location: Beograd/Vranje
Contact:

Post by [eDo] »

"Master, I am here to serve you!!!"

http://www.dodaj.rs/f/2p/D2/3gK0C7Ua/do ... admins.jpg
Post Reply