Reflektor u ritmu muzike

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
woofer
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 27-01-2008, 05:42

Reflektor u ritmu muzike

Post by woofer »

dali je moguce da mi reflektor onaj od ulaznih vrata blica u ritmu glazbe??? ja sve imam. i relay i sklop koji prima zvucne signale...sve... sam me zeza oce li reflektor(500W) moci to "podnjeti" mislim oce li zarulje pregoriti??? ako se stalno gasi i pali??

hvala pozz
Image
KOHOTRA-OSIJEK
Image
User avatar
denahv
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1190
Joined: 21-10-2007, 19:15
Location: Osijek

Post by denahv »

malo pogledaj forum. neznam kako se točno zove topic ali se sjećam da je prije par dana bilo riječi o tom projektu. mislim da je to radio juka vk, nisam siguran.
User avatar
stojke369
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 3913
Joined: 19-10-2005, 01:41
Location: Srbija-Paracin

Post by stojke369 »

Mana je sto se spooro gasi nit tako da neces postici bas neki efekat :)
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pozdrav

slazem se sa stojketom,ti reflektori su bas spori i kod nekih brzih ritmova nit ne bi imala vremena nikad da se "ugasi" do kraja.
bolje ti je napraviti neki mali stroboskop i staviti ga u to kuciste reflektora,to je vec nesto sto moze da stvori dobar efekat.
Image
User avatar
woofer
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 27-01-2008, 05:42

Post by woofer »

nema veze sto se slabo gasi. bas zato i je fora

oce li moc izdrzat?
Image
KOHOTRA-OSIJEK
Image
tox master
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 583
Joined: 09-01-2006, 01:02
Location: brcko dc

Post by tox master »

pa ok ako je tebi to fora,maad neznam sta je fora da skoro stalno svijetli,to mozes i direktno da spojis onda.
a sto se tice izdrzavanja i to opet zavisi kakva je "sijalica",mislim na kvalitet.
ja sam kod sebe ispred kuce postavio takav reflektor ali od 150w i nisam se mogao namijenjati sijalica,nijedna nije izdrzala vise od 10 dana a pri tom da kazem da je dnevno reflektor radio 3-4 sata.
a "sijalica" je oko 2km.
na kraju sam stavio obicnu sijalicu sa kuglom i mijenjam je otprilike 1-2 godisnje.
ako potrefis na neke kvalitetne mozda ti izdrzi par sati,taman za jednu zurku! :D

pozdrav
Image
User avatar
woofer
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 27-01-2008, 05:42

Post by woofer »

hehe... onda mi se ne isplati ni stavljat... kad jedna zurka kod mene traje 3-4 sata... a vec sam ju spojio umjesto obicne lampe(one na stropu).

pozz
Image
KOHOTRA-OSIJEK
Image
Post Reply