Kradja kablovske? :)

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Kradja kablovske? :)

Post by zecos »

prosla mi kablovska pored kuce pa me zanima kako bi mogao pokupiti signal!

Ispred kuce nalazi se "ormaric" u kojem se nalazi spliter, i deli signal... do sada su samo jedne komshije uzele kablovsku, ostalo je fr*e, i cisto sumnjam da ce ostali uzimati u skorijoj buducnosti. Taj ormaric se nalazi od mog prozora nekih 2.5 m, znaci ne treba mi neki extra domet... kontao sam do prozora dovuci televizijski kabel.. a ovo nekako "bezicnim" putem

Imate li kakav adekvatan predlog?
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
User avatar
woofer
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 91
Joined: 27-01-2008, 05:42

Post by woofer »

iskreno nikad nisam vidio taj ormaric. i mozes li ga otvoriti ?
ali ja imam kablovsku na jednom TV-u i sad se svercam na drugi TV. ali ako te skuze da im krades. mozes platit jako veliku kaznu :D
Image
KOHOTRA-OSIJEK
Image
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Post by zecos »

Sad josh ne mogu, mocicu nocas oko 2-3h kad babe polegaju :D

Pa u principu, kod mene je ormaric napolju, kao sto je kod nekog to sve u tavanu, ovde je tako reseno...

U ormaricu dolaze 2 kabla, debljine ~1.5 cm, znaci tu su spajana ta dva debela, to je zapakovano u neku kutiju, valjda da se izbegnu smetnje itd, iz njega ide jedan kabel koji vodi na drugu stranu ulice on je nekih ~0.7/8 cm, i drugi koji vodi u spliter koji dalje signal razvodi na 6 kuca...

Ja sam kontao predajnik sakriti kod tih debelih kablova, u kutiju, jel prakticno oni nju nemaju vise zasta otvarati, jel sve ostalo ide preko splitera.

E meni je sad tu najvazniji predajnik i prijemnik, znaci neki koji trosi sto manje struje.... Kontam da bi to sve trebao odraditi preko nekog coder/decodera... Ali sta i kako?
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
User avatar
DaTi
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 730
Joined: 10-06-2007, 13:24
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by DaTi »

prosla mi kablovska pored kuce pa me zanima kako bi mogao pokupiti signal!

Ispred kuce nalazi se "ormaric" u kojem se nalazi spliter, i deli signal... do sada su samo jedne komshije uzele kablovsku, ostalo je fr*e, i cisto sumnjam da ce ostali uzimati u skorijoj buducnosti. Taj ormaric se nalazi od mog prozora nekih 2.5 m, znaci ne treba mi neki extra domet... kontao sam do prozora dovuci televizijski kabel.. a ovo nekako "bezicnim" putem

Imate li kakav adekvatan predlog?
:D :D :D :D :D :D :D Cim sam video naslov znao sam da si to ti :)

Ja sam pravio jedan mali video predajnik dometa ~6m u koji se ukljuci video signal i uzmem onda portabl televizor ihvatam sliku, i ovo bi se moglo verovatno ovako izvesti. Samo bi trebalo napraviti "neki uredjaj" koji ce prebacivati signal od kablovse u video signal. I onda uzmes malo koeksionog kabla i jednu teleskop antenu i to lepo ukljucis u tv i stavis antenu pored prozora i uzivas :) 8)
User avatar
wizard
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 391
Joined: 11-05-2005, 22:59
Location: bihac

Post by wizard »

I sta ces, da hvatas samo jedan kanal? :roll:
Intel P IV 3.02GHz, RAM 1024MBddr400, Ati Radeon X1650Pro IceQ 256ddr2, HDD Maxtor 80GB 7200rp/m, DVD ROM, DVD RAM, Windows Vista Ultimate
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

hm, ima i za to rijesenje, iako sad samo teoretski, ali prije 20-tak godina telke su imale samo vhf prijem, pa kad je poceli uhf onda su se prodavali konverteri, (smjesne naprave sa 2 tranzistora i metalnim odvojenim komorama i promjenjivim kondenzatorom) koje su cijeli spektar dizali ili spuštali za nekoliko harmonika, trebalo bi raskupusati neku staru crno bjelu drvenu telku sa onim biračem kanala kao mašina za pranje, na njima je bilo takvih pretvarača, pa se malo poigrati, ako bi to "S" podrucje po harmonicima podignuto za n puta bilo uhvatljivo na nekim uhf kanalima(treba malo matematike), onda još samo jedan ili 2 stupnja pojačanja, i komadič žice za antenu, svi u ulici trebali bi imati besplatnu kablovsku :-)

dosta sm rečenica nekompletno napisao jer nemam volje/vremena ici u detalje, ali ako kužiš na šta mislim ni nemoram više drobiti...
User avatar
Smjesko
Stariji član
Stariji član
Posts: 4012
Joined: 26-12-2005, 17:12

Post by Smjesko »

Da da, po ovim zadnjim savjetima ce sigurno rijesiti "problem". :lol:
Decki, korisnije vam je uciti i citati nekakve strucne knjige nego blejati satima i danima u medij za zaglupljivanje (citaj: TV) :!:
zubagonivincenta
Napredujem
Napredujem
Posts: 120
Joined: 14-06-2006, 18:03

Post by zubagonivincenta »

Decki, korisnije vam je uciti i citati nekakve strucne knjige nego blejati satima i danima u medij za zaglupljivanje (citaj: TV) Exclamation
Potpisujem!
Lojz
Posts: 18
Joined: 28-01-2006, 09:25
Location: Slovenija
Contact:

Post by Lojz »

@zecos
Oko kabela stavi nekoliko ovoja obične žice - onda ju spoji na srednju žilu koaxa te vodi na TV. Možda i radi :wink:
Pozdrav
Lojz
User avatar
ShOkRe
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 468
Joined: 10-01-2007, 20:55
Location: Pula

Post by ShOkRe »

e pa da ako piče sa preko 115db kroz neki kabel koji ima oštečenja ili nije baš najskuplji na svjetu, dobre su šanse da šprica, ako ne to se sigurno desava na kutiji, ako staviš klasično antensko pojačalo bez filtra i poskupljaš malo signala oko kutije i kablova, to što lojz kaže moglo bi proči :-)
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Post by zecos »

Lojz wrote:@zecos
Oko kabela stavi nekoliko ovoja obične žice - onda ju spoji na srednju žilu koaxa te vodi na TV. Možda i radi :wink:
Rekoh gore da se to sve nalazi na ULICI a ne u mom tavanu...

A napraviti kakvu antenicu malu pa staviti na jedan izlaz od splitera, i onda nekim jakim pojacalom probati kupiti taj signal?
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
Lojz
Posts: 18
Joined: 28-01-2006, 09:25
Location: Slovenija
Contact:

Post by Lojz »

@zecos
Rekoh gore da se to sve nalazi na ULICI a ne u mom tavanu...

A napraviti kakvu antenicu malu pa staviti na jedan izlaz od splitera, i onda nekim jakim pojacalom probati kupiti taj signal?
Ma nemoj! Antena i pojačalo ne bi se primetilo na ulici i manje je od žice? :shock:
A čemu misliš da služi žica motana oko kabela?
Mislio sam da namotaš žicu koja ide do komšije pored tebe, a ne u ormariću
:!:
Pozdrav
Lojz
User avatar
zecos
Napredujem
Napredujem
Posts: 180
Joined: 06-02-2006, 23:04
Location: Serbia, Apatin / NS
Contact:

Post by zecos »

Kabel iz kutije ide kroz zemlju pravo u komsijinu kucu, kako mislis da odradim to?
www.mojapatin.com


Proverena i sigurna internet zarada!
http://bux.to/?r=zecoslaw
( pre toga potrebna registracija na AlertPay )
Spiky
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 238
Joined: 12-01-2005, 16:06

Post by Spiky »

1. Tesko je napraviti sirokopojasno pojacalo za FM u C klasi, a kamoli za VHF,UHF i S band u recimo AB klasi.
2. Ima tako dobrih sat. receivera za cca 50€,gdje postoji kompletna podrska za njih po raznim forumima, npr. Victory AF1700.
Nadalje ima, recimo jedan satelit na famoznih 1 stupanj zapadno (domacih programa k'o u prici), pa Astra1,Astra2,HotBird....
Kada se to sve zbroji dobijes manje-vise sve sa kablovske i to u vrhunskoj kvaliteti.Ovo govorim iz vlastitog iskustva...


Pozdrav...
Lojz
Posts: 18
Joined: 28-01-2006, 09:25
Location: Slovenija
Contact:

Post by Lojz »

zecos wrote:Kabel iz kutije ide kroz zemlju pravo u komsijinu kucu, kako mislis da odradim to?
Onda ništa. Uradi kako je rekao Spiky.
Pozdrav
Lojz
Post Reply