Ometac-jammer

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

Post Reply
MaxPower
Posts: 2
Joined: 23-04-2017, 11:58

Ometac-jammer

Post by MaxPower »

Pozdravljam sve clanove foruma.

Dosta sam trazio po ovom forumu i netu razne seme za ono sto zelim, ali sa svojim skromnim znanjem elektronike, nisam nasao ono sto mi treba ili sto bih razumeo dovoljno da mogu da iskoristim.

Imam komsiju koji je jako nekulturan i bezobrazan, jako los komsija da ga imate uz ogradu, ali mi je i rodjak, a familiju morate da trpite takve kakvi su.

Da bih ja imao samozadovoljenje, moram mu nesto vratiti, a policija ili inspecija nisu opcija jer moram biti dorar komsija i rodjak, odlucio sam se da ga trolujem s vremena na vreme tako sto cu mu uskratiti mogucnost otvaranja kapije daljinskim, prisup autu u wifi-ju u njegovom dvoristu i ulici.

Treba mi sema ili seme ometaca sa vrednostima i oznakama frekvencija koji to moze da odradi, wifi valjda radi na 2.4GHz, kao i mobilna telefonija koliko znam, daljinski za garaze i centralne brave rade na 433+-2MHz.

Mislio sam nesto kao generator belog suma sa predajnikom i filterom, ali ako ima neko nesto jednostavnije i jeftinije za gradnju, sve bih prihvatio. Domet bi trebao biti 30-50m, bilo bi lepo usmerenog dejstva, da ne ometam sebe i ostale u komsiluku.

Znam da ovo nije previse komplikovano da se odradi, ali da bude efektivno i funckionalno, jednostavno ne posedujem dovoljno znanja.

Unapred hvala
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Ometac-jammer

Post by pedja089 »

Ne slazem se bas sa tim sto hoces raditi, ali ajde...
Za wifi ti je dovoljan bilo koji komp, laptop, a mozda cak i neki mob sa wifi-om. Sve sto trebas je da dignes kali, mozes u virtuelnoj masini, mozes da butujes. Neke kartice wifi kartice rade bolje neke gore, neke ne rade... Sto se tice usmerenosti mozes mrezu po imenu izabrati za ometanje...
Sto se tice 433MHz, beli sum je vec prisutan, tako da pojacavati ga nema smisla. Dovoljno je da uzmes neki daljinac koji radi na 433, drzi neko dugme stisnuto stalno i to je to. Ni njegov signal nece moci da se probije od tvog. Ili gde je izlaz chipa koji salje kod, spoj pin3 od NE555 koji radi na par KHz.

Sto se tice mobilnog zaboravi, imaju 3-4 frekfencije na kojima rade, da bi pokrio sve komplikovano je, a i mogao bi nagrabusiti ako uspes da ometas i baznu stanicu. Malo teze za uspeti, ali ako se slucajno desi, nagrabusio si.

Naravno u nevolju mozes upasti i sa prve 2 stvari, ali mnogo teze jer te frekfencije se retko proveravaju, pogotovo na tako malim snagama nemas dometa...
User avatar
pedja089
Administrator sajta
Administrator sajta
Posts: 7871
Joined: 20-02-2007, 14:50
Location: Beočin -Srbija

Re: Ometac-jammer

Post by pedja089 »

Moj predlog ti je igraj se sa kalijem...
Tu cuda mozes napraviti samo ako si uporan... Jos i ako znas lozinku ustedeces puno vremena...
MaxPower
Posts: 2
Joined: 23-04-2017, 11:58

Re: Ometac-jammer

Post by MaxPower »

Hvala na odgovorima i savetima
Post Reply