Polaritet na priključcima daljinskog prekidača

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
Ge-24
Posts: 3
Joined: 10-02-2016, 18:29

Polaritet na priključcima daljinskog prekidača

Post by Ge-24 »

Bio bih zahvalan ako bi netko mogao pomoći oko polariteta na priključcima daljinskog prekidača.
Naime, dobio sam potpuno suprotnu šemu od prodavača od one koja je na receiveru, što me zbunilo i sad ne bih želio da mi crkne kad ukopčam DC el.motor 12v.
Iz donje slike se vide polovi na priključcima receivera i šema koju mi je poslao prodavač:
Image
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Polaritet na priključcima daljinskog prekidača

Post by bob4 »

Najvjerojatnije je kako piše na pločici. Dole desno imaš (najvjerojatnije) zaštitnu propusnu diodu (D0). Instrument u ruke i provjeri (omski bez napona) : vanjski pin na konektoru ide na anodu D0....
Ge-24
Posts: 3
Joined: 10-02-2016, 18:29

Re: Polaritet na priključcima daljinskog prekidača

Post by Ge-24 »

bob4,
na koju pločicu misliš, na ovu na šemi koju mi je prodavač poslao ili od receivera kojeg držim u ruci?
Evo i slika pločice uređaja sa kontra strane, gdje sam povezao crnom crticom iste kontakte.
Image
User avatar
bob4
Stariji član
Stariji član
Posts: 2572
Joined: 31-01-2010, 16:12
Location: Kutina

Re: Polaritet na priključcima daljinskog prekidača

Post by bob4 »

Image

Na toj desnoj sličici bi vanjski pin konektora po meni trebao biti plus. Ali to trebaš provjeriti instrumentom. Zaokružio sam anodu diode D0 koja bi trebala biti omski spojena sa vanjskim pinom.
A; i pločica koju držiš u ruci ima na drugom pinu veliku površinu bakrene pločice ( tako se obično radi sa minusom, odnosno GND)
Ge-24
Posts: 3
Joined: 10-02-2016, 18:29

Re: Polaritet na priključcima daljinskog prekidača

Post by Ge-24 »

Puno ti hvala za sada.
Danas ću sve testirati kao što si naveo, samo kada uhvatim malo slobodnog vremena.
Post Reply