Kako pojacati-poboljsati PCB?

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Petrus
Napredujem
Napredujem
Posts: 103
Joined: 13-03-2014, 11:19

Kako pojacati-poboljsati PCB?

Post by Petrus »

Zdravo svima!
Posto zelim da izradim ovaj pojacavac: http://www.eleccircuit.com/the-cheap-10 ... r-project/ potrebno mi je ovo PCB pojacano sa tamnijim i ostrijim vodovima (R1:1) u pdf formatu, kako bih mogao da izradim ovo PCB na pertanaksu.
Znaci ovo PCB na ovom datom linku treba da se preradi u nekom programu kako bi se dobila tamnija i ostra slika u pdf sa ramerom R1:1.
Unapred hvala na pomoci
theViTALiTY
Napredujem
Napredujem
Posts: 109
Joined: 08-11-2014, 14:03
Location: 78k

Re: Kako pojacati-poboljsati PCB?

Post by theViTALiTY »

Kada bi znao dimenzije plocice, ja bi ti je u photoshopu "pocrnio", ali ovako bez dimenzija imas mogucnost da sam uradis plocu, imas i shemu i uradjenu plocicu, samo radi po toj plocici i dobices 1:1 i jos mozes vodove namjestat po svom ukusu (debljina, krivine i sl.).
Gde ti je masa pičko naizmjenična!

Isfrustrirani električar traži uzemljenje po razvodnoj kutiji.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kako pojacati-poboljsati PCB?

Post by niho »

Evo ne znam da li je dovoljno ali imaš u okviru Ms officce program za korekciju slike) Picture manager ili sl pa to sebi riješiš. Nešto ovako. Pozz.
Zez
Odlično uznapredovao
Odlično uznapredovao
Posts: 865
Joined: 21-11-2007, 01:04
Location: Osijek

Re: Kako pojacati-poboljsati PCB?

Post by Zez »

Prije će biti da je to stvar mogućnosti (ili podešenosti) printera nego softverske obrade predloška.
Lijenost je iz raja izašla.
User avatar
niho
Pravi forumaš
Pravi forumaš
Posts: 1895
Joined: 24-09-2009, 17:26
Location: Brcko, Bosnia and Herzegovina

Re: Kako pojacati-poboljsati PCB?

Post by niho »

Ona slika mu je baš loše skenirana, gotovo pa sivi tonovi tako da pomaže korekcija kontrasta i osvijetljenosti.
A to sa štampačem mi je bilo jako dobra stvar dok sam imao HP5l pa sam instalirao dodatak kojim mogu pojačati doziranje tonera. Sada koristim HP1320 i on nema tu mogućnost što je prava šteta.
LAF
Pravo sam se raspisao :)
Pravo sam se raspisao :)
Posts: 1237
Joined: 19-07-2011, 14:42
Location: Sarajevo

Re: Kako pojacati-poboljsati PCB?

Post by LAF »

Posto se pojacalo prodaje u kit formi, dat je predlozak stampe namjerno u maloj rezoluciji, cak ni dimenzije
nisu date. Prvo se moraju naci dimenzije cijele plocice na osnovu pojedinih rastera se to moze, cijeli
predlozak pretvoriti u bit map oblik i polako korigovati predlozak kome se isplati trositi vrijeme na to.
Puno jeftinije (citaj brze) na osnovu vec gotovog izgleda predloska i dimenzija prikupljenih
komponenti u nekom open programu napraviti novi predlozak.-

pOz
Attachments
pcb-of-the-cheap-100-watt-transistor-power-amplifier-project-mj15003mj15004-438x600.jpg
pcb-of-the-cheap-100-watt-transistor-power-amplifier-project-mj15003mj15004-438x600.jpg (33.79 KiB) Viewed 2453 times
Post Reply