Žaruljice farova u autima

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: stojke369, pedja089, [eDo], trax

Post Reply
GTI_16V
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 15-02-2012, 21:02

Žaruljice farova u autima

Post by GTI_16V »

Poznato je svima da neki auti tipa Renaulti i Peugeoti najviše imaju problem sa prečestim izgaranjem žaruljica od pozicije, oborenih svitla itd... Onako šta sam zna pročitat po portalima da je problem u nestabilnom ili previsokom naponu (više se ni ne sjećam točno o čemu je bila riječ). Sad mene zanima je li neko konkretno zna u čemu je problem i šta bi se dalo napraviti po tom pitanju da se tome stane na kraj? Da li se nešto može jednostavno zalemiti prije žaruljica ili bi trebalo nekakav kompliciraniji sklop praviti?
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Žaruljice farova u autima

Post by Damir_Gsm »

Tacno.
Napon nije stabilan i problem je u tome sto vozila koje su za nase trziste nema kutiju koja stabilisuje napone za svetlo i zmigavca.Resenje je stabilizator za 12v i jedan kondenzator pre svetla.Mogu ti sutra poslati kako to ide kad budem u servis.
GTI_16V
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 15-02-2012, 21:02

Re: Žaruljice farova u autima

Post by GTI_16V »

Može, pošalji :D... Ali nije mi jasno, kako vozila za naše tržište nemaju tu kutiju? Ne mogu tek tako povjerovat da su je samo makli da bi prodali više žarulja kad niko normalan ne kupuje te njihove originalne žarulje?
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Žaruljice farova u autima

Post by Damir_Gsm »

nije im to ni bio cilj da netko kupuje njihove zarulje.Ima podosta stvari izbacene sa linije proizzvodnje ako se bolje zagledas.To nije novina.To je praksa vec godinama samo sto smo mi tek sad videli koja je razlika od auta koji je namenjen za svajcariju nemacku ili francija od auta namenjen za makedonija srbija bosna .......Pojenta mi je da smo dolovili sta se ustvari desava nakon sto su dozvolili uvoz stranih vozila pa sad je vec razlika evidentna :)
GTI_16V
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 15-02-2012, 21:02

Re: Žaruljice farova u autima

Post by GTI_16V »

I kakav bi stabilizator trebalo napraviti i koji kondenzator stavit da ne izgraju više onako često? Je li dovoljan jedan ili prije svake žarulje po jedan i kako se spaja?
Damir_Gsm
Pravo uznapredovao :)
Pravo uznapredovao :)
Posts: 284
Joined: 16-01-2013, 10:09
Location: Macedonia

Re: Žaruljice farova u autima

Post by Damir_Gsm »

poslano ti na pp
GTI_16V
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 56
Joined: 15-02-2012, 21:02

Re: Žaruljice farova u autima

Post by GTI_16V »

Evo našao malo zanimljivog štiva... Sad koliko je djelotvorno... http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=66205.0
Post Reply