Lasersko centriranje

Rasprava o el. shemama, pitanja i diskusije. Ako ti treba neka shema, ovdje pitaj.

Moderators: pedja089, stojke369, [eDo], trax

Post Reply
User avatar
Foxsat
Posts: 4
Joined: 19-04-2009, 02:35

Lasersko centriranje

Post by Foxsat »

Pozdrav !

Trebao bi pomoc oko savjeta ili sklopa shema. Naime radi se o sljedecem razmisljam kako napravit sklop za centriranje osovine imam u glavi zamisao laser diodu na jednom kraju a na drugom sam mislio samo izradit plocicu sa križčem u sredini pa tako nekako odradit. Mada razmišljajuč o tome sam došao do zaključka da bi to možda bilo to ali još preciznije bi bilo ako bi mogao neki sklop kao prijemnik koji bi se spojio na laptop i tako dobio preciznije centriranje preko laptopa. Vidio sam na netu da postoje takvi neki uređaji ima i firma SKF ali to je ful profesionalno sto meni netreba a i suludo je uopce dat oko 1500$ za to ako mi to nije struka pa stalno trebam zato sam mislio za neku varjantu kucne izrade pa molim neki savjet vidio sam tu u jednoj temi nesto kao laser i web cam ali mislim da to neigra jer se centrira dva kraja znaci na jedan ide predajnik na drugi prijemnik tako nesto.
***************************************************************
Hvala i pozdrav svima
User avatar
Don
Penjem se :)
Penjem se :)
Posts: 72
Joined: 22-12-2013, 11:36
Location: Sarajevo

Re: Lasersko centriranje

Post by Don »

Mislim da bi to mogao uraditi sa fotodiodom (na prijemniku) i laserom (na predajniku).

Kako bi funkcionisalo, kada pogodis laserom centar (centar bi bila fotodioda) fotodioda bi provela struju i aktivirala odredjeni uredjaj, kao signal (uredjaj) da si pogodio centar mozes koristiti zujalicu ili LEDice.
Post Reply